Jawa 125 Dandy (2004)

Vlastník driftbiker87
Vloženo 12.9.2013
Aktualizováno 13.9.2013

Dandy jsem koupil v červenci pro moji přítelkyni na naučení. Ideální na začátek, slabá 125 se čtyřtaktním motorem v licenci Honda (motor CPI - taiwan)

První dojmy - Motorku jsem kupoval s tím, že "klepe" motor a je nutné to opravit. Takže jsem věděl do čeho jdu a tušil jsem, že to nebude žádnej šlágr. Po nastartování motoru se vše potvrdilo, motor klepal jak mlátička a při jízdě všechno skřípalo a pískalo jak na žebřiňáku.

Doplňky na motorce - Kufr Givi 26l, centrální stojan, drátěná kola - oproti litým vypadají luxusně

Hned jak jsem motorku přivezl domů, začal jsem pátrat po tom, co je zdrojem toho strašnýho klepání z motoru. Vyhodil jsem motor na stůl s po rozebrání to dopadlo lépe než jsem očekával...příčinou byla vydřená vačka a vahadla v hlavě válve a vylomený pouzdro do kterého je vačka v hlavě uložená.

Začal jsem na internetu pátrat po náhradních dílech, ale na motor CPI jsem toho moc nenašel. Původně jsem chtěl koupit jen novou vačku a na zbytek se vykašlat, ale když jsem zjistil, že je vylomený i pouzdro ve kterým je vačka uložená (pouzdro je součástí hlavy), tak mi bylo jasný že musím sehnat celou hlavu.

Po nekonečné serfování na internetu po náhradních dílech a obvolávání inzerátů se mi na začátku září podařilo sehnat fungl nový celý motor CPI. Motor nebyl nikdy jetý a byl zabalený s veškerým příslušenstvím v originální krabici. Motor jsem sehnal od pána, který ho kdysi "koupil" ve Vodňanech v Moto Union, kde se do roku 2001 Dandy vyráběla. Od té doby mu ležel doma v krabici a čekal na mě

6.9.2013 dostala Dandyna fungl nový motor a při té příležitosti i nové budíky s 0 km, abych se po čase až budu motorku prodávat nemusel s někým dohadovat kolik má vlastně najeto...pro jistotu jsem všechno pečlivě zdokumentoval

Teď se mi tu tedy válí jeden náhradní motor s vadnou hlavou, který má najeto údajně 16800km, ale nejsem naivka a podle toho, že už mám druhopis TP ve kterém jsem druhý majitel (celkově tedy asi šestý), soudím, že ten motor má nalítáno určitě víc...ale stejně..kdyby někdo náhodou měl doma hlavu na tenhle motor navíc, nechť se mi ozve

Petkoofc
Petkoofc napsal 20.07.21 v 17:47

Dobrý den chtěl bych se zeptat na ten starý motor jestli ho najodou stále nemáte měl bych o něj zájem koupil jsem dandynu se špatným třetím převodem a potřeboval bych to nějak opravit předem děkuji za odpověď Kos Petr

Petkoofc
Petkoofc napsal 20.07.21 v 17:47

Koudy01
Koudy01 napsal 10.12.13 v 21:53

Mel sem podobnou. Byla to fajn motka. S tim motorem se ti povedla dobra haluz Necht slouzi Az ji budes prodavat, napis

Milan1963
Milan1963 napsal 13.09.13 v 01:29 10b.

Hezká barva, at' už jen dobře jezdí !