Yamaha XJ 600 (1993)

Vlastník Bubilem
Vloženo 6.9.2013
Aktualizováno 13.10.2013

Pohodová všestranná motorka na kterou si lze rychle zvyknout.

Motorka koupena od FIRMA:JS Moto (Chabařovice) - Prodej byl naprosto bez problémů. Přijel jsem, koupil jsem a odjel jsem se všemi potřebnými doklady i pojištěním. V prodejně jsem si i koupil moto oblečení.

První dojmy - První jízda byla drsnější, skoro celou cestu domu pršelo, foukal nárazový vítr. Na motorce to však nebyl problém. XJčko je dobře ovladatelný, pěkně reaguje na plyn. Při větších rychlostech se dá schovat přikrčením za plexi, funguje to krásně. Pod stovku se dá jet pohodlně ve vzpřímeném posedu, záleží na větru. Domů jsem přijel spokojený!

Motorku bych doporučil pro - Začínající cestovatele, pro každodení použití, muže i ženy do 180cm.

Tento stroj jsem si vybral z několika důvodu, které jsem si zde i jinde načetl: univerzálnost, bezporuchovost, nízká spotřeba. Doufám, že to časem jen potvrdím.

Najeto mám zatím něco přes 600km a musím říct, že se s motorkou rychle sžívám. Motorka se dobře ovládá, na vše reaguje velmi dobře. Každá jízda je zážitkem, to ale asi na každé první motorce . Řidič i spolujezdec má měkké posezení. Posez je vzpřímený. Měřím rovných 180cm a myslím, že je to pro tuhle motorku jen tak tak horní hranice pro pohodlnou jízdu, aby měl člověk kam schovat pohodlně nohy. Sama motorka úložného prostoru moc nemá, jeden otevřený pod plexi a jeden klasický pod sedlem. Dokoupil jsem si sedlový brašny a tankvak, tím jsem to poměrně jednoduše vyřešil.

Pro doladění už jen zbývá: Přetěsnit víko motoru, nová přední pneu, nové přední destičky.

Jel jsem na dálnici, silnici, štěrkové cestě, polní cestě a motorka vše zvládla. Nejlépe jí je však na kvalitním pevném povrchu. Štěrkovou cestu, kamení a podobně nedoporučuji, není nijak kryt motor, výfuky…
Zatím jsem delší cestu nedělal, nejdelší byla 250km, a byla v pohodě. První měření spotřeby, ne však zcela přesné, mi vyšlo 5,8l/100km.