Suzuki RM 250 (1996)

Vlastník Hoždy
Vloženo 15.8.2013
Aktualizováno 1.10.2015

Pořídil jsem se domů novou hračku :D

Honda CR 250: důvod neuveden

První dojmy - Pátral jsem po nějaké 250 2t dokud jsem nenarazil na Sůzu.Opticky byla ve velmi slušném stavu.Po ujetí prvních pár motohodin jsem ale pochopil že není vše ok-motor neměl tak brutální výkon jak by měl mít.Nechal jsem ho rozdělal a komlet pístní sada,ojniční a nicasil v háji.Momentálně motor cestuje do Holandu za kvalitním nicasilem a pajšl bude komplet od Woosneru.

Motorku bych doporučil pro - Lidem co mají něco odjeto, je zde zapotřebí zkušeností práce s plynem a spojkou.Neodpouští chyby. Delší přidření plynu a nesedíte na motorce:D

Doplňky na motorce - Komlet výfukový systém Pro Circuit, nové plasty, blastery Racetech, Blackbird polepy, nové sedlo Tecnosel, Přední maska Racetech, zadní světlo, chráníč kolena zlatý.

10.9.2013 -Motorku jsem mohl vyzkoušet pouze v omezeném rozsahu, tudíž nebudu mluvit o výkonu.Co se týče tlumení-je už od předchozího majitele nastavená tak že mi pěkně sedne a menší skoky zvládá skvěle.Spojka jde z lehka a práce sní je přijemná.Přední brzda není žádná hitparáda a o zadní ani nemluvě-tady to bude chtít do budoucna zapracovat :D Celkově motorka mi připadá těžší, ale po rozjezdu se tento deficit vytratí a ovládá se zlehka.Řazení je skvělé a přesné jenom se trochu hůř hledá neutrál.

18.12.2013 - Mašina už konečně piluje tak jak má!!! Koncem Záři jsem zajížděl nově udělaný motor. 2 hodinky pořád prckat 40-50km/h, byla to děsná otrava nedat tomu. Po sléze jsem začal přidávat plyn a druhy den cca po 5motohodinách už jsem jí dával .Lil jsem o něco víc oleje než je předepsáno ,ale motorka pořád né a né mít špičku. Odvezl jsem ji za mechošem a ten přišel na to, že je špatný ventil který určuje velikost hladiny benzínu v karburaci. Koupil jsem nový a motorka začala jed o poznání lépe nárůst výkonu cca 20% ve špičce. Pořád to ještě ale nebylo ono, nicméně jsem na to sr.l a lítal jsem. Začal jsem si všímat, že v průběhu uplynulých asi tří dalších motohodin šel výkon na špici nahoru. Motorka nebyla ještě dostatečně zajetá teď mám najeto cca 10 motohodin od repase a výkon je v celém rozsahu víc než dostatečný a na špičce je výkon absolutně nevyužitelný-nedá se převezt na zadní kolo :DDD Hrabe za jakýchkoliv okolností na všechny kvalty. Začal jsem jezdit motocrossové tratě, ještě s pár kamarádama a stalo se to naší pravidelnou zábavou 1x až 2x týdně:D. Můj první měřený čas na trati Rapotínská stráň u Šumperku byla 3:20min poslední měřený čas kdy jsem jel ještě před go :D byl 2:27min. Borci co jezděj MČR tam mají kole 2:00min.Je to celkem pokrok a těším se až to prubnu na jaře. Během posledních pár měsíců pojezdů na trati jsem musel seřídit přední vidle byly až příliš na tvrdo prakticky to nepružilo( dokud mašina neměla výkon zdálo se to v pořádku). Hooodně mě to táhne na CrossCountry, párkrát jsem vyzkoušel a vím že to je úplně to best pro mě. Tato motorka není stavěná na poskakování po kládách a kamenech jednoduše z několika důvodů:výkon převážně ve špíčce-absenece výkonu ve spodku, dlouhé kvalty, žere jak tank :D, absence stojanu a startéru. Samozřejmě příbal také není k zahození k vůli přejezdům po komunikaci. Silně zvažuju že jí dám v příští sezóně do oběhu a pořídím Husaberg te 300 rok okolo 2012. Nicměně kdyby se nepoštěstilo vím, že si sezónu i na tomto sedle parádně užiju:DDD

Hoždy napsal 26.08.15 v 11:20

Jojo pořád jí mám Už ani nemám v garáži místo - nějak se mi to tam kupí Mám na ní každý týden 2 zájemce a nedojede nikdo na posrání v tomto státě

FildaH
FildaH napsal 26.02.15 v 11:47

Ahoj, koukal jsem že je na prodej. Máš ji ještě?
Předem dík za odpověď :)

Hoždy napsal 09.10.13 v 10:48

Tak už mám konečně hotovo- už jen zajet motor

Hoždy napsal 09.09.13 v 11:46

Díky-mašinu si musíš hýčkat-né jen jezdit

Funadzy
Funadzy napsal 03.09.13 v 08:01

Hmm tak koukam ze uz jsi ji dovez a myslim ze bude paradni ...super..