Yamaha XV 250 Virago (1995)

Vlastník Laca001HB
Vloženo 14.8.2013
Aktualizováno 6.2.2018

25.7.2013 jsem ji objevil na netu a 27.7.2013 už byla doma.

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč) - velmi dobrý osobní přístup, bezva komunikace, profesionální jednání

Suzuki LS 650 Savage: přeci jen jsem úplný začátečník a toto je 650 ccm, doma mi neprošla
Suzuki GN 250: jeden válec, Virago je líbivější

První dojmy - První pocity byly naprosto perfektní. Motorka mi ihned padla do ruky. Přesně to co jsem hledal. Měl jsem obavy zda pro mě ( 172 cm., 88 kg) nebude 16 kw málo. Výkon je naprosto perfektní. Táhne pěkně od spoda. 3 - 4 a 80 km/h je tam hned. Rychleji než 100 km/h jsem nezkoušel. Jsem motorkářský mimino a prozatím z ní mám respekt i když je skvěle ovladatelná. Zvuk je taky super.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych doporučil osobám menšího vzrůstu. Já mám 172 cm. a naprostá pohoda.

Doplňky na motorce - motorka je bez úprav, má pouze rovná řidítka, ale podle fotek v návodu k použití jsou originální

Po dlouhém přemýšlení a vybírání se nakonec na internetu objevila tato Yamaha. Po krátké domácí poradě jsem se konečně rozhoupal a tuto rezervoval. Za dva dny jsem jí jel okouknout a kolem 10:00 hod. už stála u nás na dvoře

Jsem totální začátečník se zkušenostmi, tak akorát z renovované Jawy 555. První zkušenosti: jízda- pohodová, zadek jak v peřince, motor- perfektní zátah (16 kw prozatím úplně stačí- 100 km/h je tam hned), brzdy- dostačující pro tento typ motocyklu. Není to žádná závodní mašina, ale pro naše podmínky a pro mou potřebu ( 20 km do práce a občas nějaký ten výlet do 100 km) je naprosto dostačující. 80 km/h jede i ve dvou kopec nekopec.

Během roku 2017 jsem se rozhodl změnit přibližovadlo. Ne že by mi Virážka nestačila, ale kamarád z Brna mě tak trochu ukecal a udělal mi velice férovou nabídku. No co bych pro začínajícího čopráka neudělal. Tak se mi tam o ni pěkně starej.
Přidávám foto z léta před prodejí- více v galerii

V prosinci 2017 jsem stihl pořídit nový stroj, Kawasaki EN 500. A jelikož se mi ještě obě sešli doma tak přidávam fotky k porovnání (nikde jsem jich totiž moc nenašel).

Poslední co mohu o Viragu 250 řict je jen to, že to byla skvělá motorka. 4 roky perfektního ježdění bez závad a kdybych se nenechal ukecat tak bych jí asi jezdil dodnes. Pro jednoho ideál X pro dva na dojetí do cíle.

Bágio1969
Bágio1969 napsal 06.02.18 v 20:30 10b.

Tak hodně štěstí a ať si se změnou spokojený.

Tea108
Tea108 napsal 30.12.15 v 16:46 10b.

Krásný stroj, taky mám přesně tu samou.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 16.08.14 v 12:35

luxus

Mirland
Mirland napsal 07.10.13 v 10:58 10b.

Pěkná... (dobrá volba) 10 b.

_Kovboj_
_Kovboj_ napsal 27.09.13 v 21:51 10b.

přeji pohodu na cestách 10b.