Ducati 848 EVO (2011)

Vlastník RSrider
Vloženo 28.7.2013
Aktualizováno 5.12.2013

Italský supersport střední váhy, s dvouválem co má opravdu rád otáčky .

První dojmy - Ono to dole nejede! Tohle není jak nějaký Včko s mega zdvihy, ono se to dole dokonce cuká. Letí až od 7 tisíc, to bylo asi největší překvapení. Display se čte perfektně i za slunce. A se mi ty pixely místo otáčkoměru pořád nezdály. Do ruky mi padla hydraulická spojka, se kterou je radost pracovat. Velice intenzivní byl taky první dojem ze špičkových monoblocků!

Motorku bych doporučil pro - Asi motorkářum co chtějí supersport.. Mají chuť zkusit dvouvál, věří že Ducny jsou dneska kvalitní a taky jsou ochotni připlatit si za špičkový komponenty a špetku tý excluzivity teda..

Doplňky na motorce - Bohužel zatím žádně dopňky nemám, ale doplňky se mají doplňovat ne

Jezdí se mi výborně, díky dlouhé nádrži se musí člověk za řídítkama docela natáhnout, což je výhoda pro delší lidi. Zákonitě je tam dost váhy na rukou, ale při vyšší rychlosti je to vpohodě.
Desmo dvouvál týhle Ducny je fakt úžasný dílo. U eva byl ještě navýšen kompresní poměr a mistři z toho vytáhli 140 kobyl a 98nm. Ovšem vážně to není otom, že to tam zaměstem nakopeš jak na velkym chopperu a pak už jen točíš heftem! Kdepak! Do 4 tisíc se to jenom klepe a nejedeš nikam! Pořádný koule to má tak od 7 tisíc noa v 11 už tam blikaj 4 červený diody ať řadíš. Opravdu se tady nejedná o roztáčecí orgie jak na R6 která točí až do aleluja, ale použitelný otáčkový spektrum stačí, páč díky krouťáku tomu pánové mohly vypočítat vcelku dlouhý kvalty. Na jedničku valíš tak 123. A de na záda za plynem, i před relativně dlouhou stavbu.
Fajn je, že tam pánové taky přidali tlumič řízení už v základu, kterej sice není 18polohovej, nýbrž jednopolohovej, ale ty rodla jsou díky němu klidný.
Co je prostě špičkový, jsou ty monoblocky od Bremba.. Nebudu to nějak protahovat, prostě to špikuje jak sviňa.
Vpředu je šavle Showa, plně nastavitelná. Zadní tlumič rovněž ale má sériově pekelný předpětí, já vim že v Itálii maj ty silnici o moc hezčí než u nás, ale na ty naše to fakt chtělo povolit, páč se pod mejma trapnejma 88 kilama ta mašina ani nehla. Jinak veliká spokojenost, je to přesný, tuhý, a ten letmák vzádu se vážně nekroutí)) Jenom je kvůli tý kyvce žádnej přístup k řetězu.
Mašina má asi nejradši dlouhý táhlý zatáčky, tam je díky delšímu rozvoru nádherně stabilní. Libový jsou i bačkory Pirelli supercorsa sp, který mají hodně masa po stranách, takže zadní 180 vypadá jak 160, protože má prostě fajn profil, i po těch všech dálničních přesunech.
Spolujezdec? Má kolena u uší.. Sakra o tom u supersportu fakt nebudu psát, prostě špatný. Ovšem můžou jí být příjemný lehký vibrace na volnoběh:)
Jinak jezdím asi za 8 litrů a desmo rozvody mají servisní interval 12000, což je myslím solidní.
Mašina do města to fakt není, ale dá se. Někdo by zastesknul po krásně šustící suché spojce, ale tady se zase karta obrátí. Nejvíc naobtíž je ve městě odpadní teplo z motoru a hlavně z těch svodů pod sedlem, to je fakt peklo..
Takže hurá na kus pěkného asfaltu, proto byla stvořená.
O vzhledu asi nebudu psát, myslím že je to opravdu nádherná motorka, a v týhle barevný kombinaci je to vážne skvost, škoda že neumim fotit...Ta červená má být červená. Kvalita zpracování je dokonalá.

Nakonec sezóny jsem vymneníl SP za Corsy (Pirelli) a musím říct, že to byla změna rozhodně k lepšímu. Neure je ani nic a mají lepší kilometrový náběh.
V listopadu musela Ducí ke svému majiteli, a mě zůstal winter sadness s tím, že takovouhle motorku mít hnedka nebudu. Ale co mám dělat když jí od prvního lehkého kolínka a výjezdu ze zatáčky miluju?:( Tvrdá zima...

Luc_22
Luc_22 napsal 08.06.15 v 15:47

pěkně napsaný, docela mě překvapilo , že do 4 000 to netáne ... ale jsem si jistá, že to vynahradí jinde

pipi07
pipi07 napsal 02.09.14 v 21:54 10b.

Mooc pěkný, obě

zmulin
zmulin napsal 16.08.13 v 13:32 10b.

No co napsat.Je perfektní Jo a taky fajn,že ses podělil i o svojí babu.Dobrá

Gorby
Gorby napsal 09.08.13 v 20:25 10b.

Krása

kuplir