Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník Header
Vloženo 16.6.2013
Aktualizováno 3.1.2021

Možná že se mě někteří smějí ale já mám svého fichtla rád a nevyměnil bych ho :D

První dojmy - Nejde o nijak dobrou motorku jde spíše o motorku na krátké vzdálenosti. I když je to už veterán mě to nevadí a jsem s ní spokojen.

Motorku bych doporučil pro - Motorka se hodí pro začátečníky protože nedisponuje velkou rychlostí ani akcelerací. A hlavně se jednoduše ovládá.

Doplňky na motorce - Laděná koncovka výfuku vlastní výroby. Denní svícení. Brzdové světlo

Jawu 50/20 jsem si vybral protože se mezi veterány pohybuju už od mala fichtla jsem začal řídit už v mých 10-ti lete a stále mě to nepustilo. Neženu se za výkonem ani rychlostí, mám rád když se můžu projet krajinou a kochat se. Rád si vyrazím i s kámoši kteří taky vlastní Jawu nebo ČZ-tu.Na této Jawě jsem najezdil už skoro 4000km a krásně jsem se s ní spojil. Jízda je pohodová žádné stresy když dojde na nějakou menší poruch stačí k opravě šroubovák svíčák a smirek. Brzdy jsou bubnové s lanky takže doladění je možné ihned brzdí celkem slušně. Podvozek je docela tvrdý a při nějaké nerovností se celá motorka dost zaklepe. Ovladatelnost je jednoduchá stačí nastartovat zařadit a jet - zvládne to i dítě. Se spolujezdcem jsem jel už několikrát a vážně to nedoporučuji dečku zadního blatníku jsem táhnul po zemi a do zatáček je to skoro nezvládnutelné. Spotřeba je zlatá nějakých 4l/100km. Motorka se cítí dobře kdekoliv zbytek je na jezdci jaký si vybere terén...

Fist
Fist napsal 05.01.21 v 02:01 10b.

Body dávám za komentář. Všecko beru, ale s výhradou k označení spotřeby 4 l/100 km u 50cc motoru jako "zlaté". Ačkoli spotřebu motorek zásadně neřeším, musím s uspokojením konstatovat, že zdaleka tolik "nebere" ani můj "půllitr".

Targus
Targus napsal 03.01.21 v 20:42 10b.

Člověče, nějak ti během focení porostla řídítka!

Milan1963
Milan1963 napsal 03.01.21 v 20:13 10b.

Taky rád jezdím na dvacítce, i když mám i jinou, novější Jawu. At' ti i dál dělá radost.

Bundes
Bundes napsal 20.06.13 v 18:40 10b.

pěknej fík

Buduli
Buduli napsal 16.06.13 v 12:14 10b.

máš to za 10b. Pěknej kousek. Jeho ho pěkně výčkej.