BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Miliny
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 16.3.2015

Velký a věrný stroj, přímo určený k cestování

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass - Josef Tass (Chr - Motocentrum Tass mi bylo doporučeno od více lidí a i na internetu jsem četl dobré recenze. Pánové se ve své práci vyznají, jsou ochotní a solidní.

BMW R 1100 GS: Měl jsem postavené vedle sebe a když pominu staromódní vzhled 1100 (i když ve skutečnosti vypadá úplně jinak, než na foto), tak 1150 zvítězila. Nějak jsem se na ni cítil lépe.

První dojmy - Před první jízdou nervozita, nejistota, respekt. Při prvních zatáčkách překvapení z její poslušnosti. Po první jízdě jsem nedokázal skrýt vzrušení a nadšení.

Doplňky na motorce - Alu kufry BigHusky, topcase plotna AluMilánek, Padací rám SW-Motech, Adventure nástavec zobáku, Botička bočního stojanu, Spoilery na Blastery Touratech, Zásuvka 12V, Pouzdro navigace SW-motech, Tempomat, Tlakové čepičky ventilků, mlhová světla Hella Micro DE, držák mlhovek SW-motech

R 1150 GS jsem si vybral proto, že jsem se chtěl někdy sbalit, naložit stroj a jet třeba do ... no kamkoliv :) Hodně jsem četl o tom, že je tahle motorka spolehlivá, přesná a jinak báječná, ale také jsem četl, že je hodně veliká a těžká. Protože jsem celkem mrňous (170 cm), tak jsem znejistěl. Musím říct, že když jsem ji pak viděl v reálu, pochopil jsem, že recenze nelhaly. Když jsem si na ni ale sedl, tak se obavy rozplynuly.

Jízda na ní je zážitek, ale pokud vím, tak jízda na motorce je zážitkem obecně. Její váha po rozjezdu je vcelku zanedbatelná, ale to tu jistě nepíši nic nového. Krásně ukrajuje zatáčky a vzpřímený posez přímo vybízí k delším cestám. Jelikož se jedná o boxera, tak si na charakter motoru musím trochu zvykat. Například pokud protůruji motor, tak se motorka naklání na pravou stranu. Hned po nastartování se začne celá chvět a vyzařuje z ní, že se těší na cestu :)

Je naprosto jedno, na jakou cestu ji vezmete, cítí se dobře všude. Do velkého terénu se ale já neženu, takže tuhle stránku motorky popsat nemůžu. Ale dle mého názoru je velká váha motorky její nevýhodou a myslím, že by si jízda off roadem vybrala svou daň.

Jízda ve dvou... no přijde mi, že spolujezdce ani necítím. A co jsem se bavil s jinými majiteli, tak plně naložená a navíc se spolujezdcem jede naprosto stejně.

16.03.2015

S motorkou jsem už něco málo najezdil a myslím, že je na čase, abych motorku po zkušenostech nějak ohodnotil. No je prostě báječná.

Jelikož jsem člověk menší postavy, tak dosáhnu na zem tak tak, ale nijak mě to neovlivňuje s její manipulací. Holt si musím dávat větší pozor. Ovladatelnost motorky je ukázková a není ani problém ji otočit o 180° na úzké silnici. Je těžká, to jo, ale člověk, který si ji kupuje, s tím už tak nějak počítá a nestěžuje si na to. Navíc, myslím že nenapíšu žádnou novinku, když zmíním, že za jízdy se váha krásně ztratí.

Ochrana proti větru je dostatečná. Mám výhodu, že mi stačí klasické plexi bez nástavců. No a pokud to někomu nestačí, tak si může pořídit větší, nebo ať neleze na motorku.

Jízda ve dvou, nebo při plném naložení, není vůbec žádný problém. Paradoxně se mi díky zátěži sníží podvozek a já dosáhnu celou nohou :) Motorka jede, jako byste nic nevezli.

Má pár nedostatků. Například vyndávání baterky je pro mě naprosto hrozným zážitkem, protože musím těžkopádně manipulovat s nádrží. Navíc po jejím zdlouhavém umístění zpět na místo musím zkontrolovat dosednutí bovdenů plynových lanek, ale už jsem si zvykl.

Celkově si ale myslím, že motorka je naprosto dokonalá i díky svým malým chybičkám.

Andreman
Andreman napsal 04.02.17 v 09:33 10b.

Líbí se mi tvoje nadšení pro věc, komentáře i fotodokumentace . Hodně pohodových kilometrů

zdega
zdega napsal 01.06.15 v 02:49 10b.

thesleg
thesleg napsal 11.12.14 v 14:13 10b.

krásná motorka

Lubos92
Lubos92 napsal 28.03.14 v 14:08

Pěkná .

Woky
Woky napsal 25.03.14 v 20:08 10b.

paráda , je krásná