Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2002)

Vlastník holkaj
Vloženo 11.5.2013
Aktualizováno 24.6.2013

Silný stroj, parádne zrýchlenie z 0 na 100 km. Napriek jej hmotnosti dobrá ovládateľnosť a stabilita.

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora) - Spokojnosť.

Yamaha XV 1600 WildStar: Rozhodla cena.

První dojmy - Predtým som jazdil na Honde CMX 450C Rebel. Na Drag Star-e som sa hneď pri prvej jazde cítil ako doma. Ihneď opadol strach z hmotnosti a výkonu. Na radenie pätou - špičkou som si chvíľku zvykal, ale aj to ja paráda. Páči sa mi pohodlné sedenie a široký uchop riadidiel. Výkon a zrýchlenie sa hneď osvedčili pri bezpečnom predbiehaní kolóny aut. Pohodlnejšie je i sedenie tandemistu.

Motorku bych doporučil pro - Mimo začiatočníka je motorka vhodná pre každého kto ma dostatočne dlhé nohy a ruky.

Doplňky na motorce - Opierka spolujazdca a zadný nosič, bočné kožené brašne, padáky s predstupačkami, plexi štít s pochromovaným orlom, prídavné reflektory, kožený pas na nádrži, 12 V zásuvka na riaditkách, držiak GPS, zásuvka pre nabíjačku, pochromované kryty na smerovkách, rolka, rám na prednom blatníku, nápojaky, stúpacie platne spolujazdca.

Zatiaľ mám najazdené len cca 400 km, ale rozdiel (v pozitívnom zmysle) oproti Honda CMX 450C Rebel je markantný. Pre moje dlhé nohy je motorka pohodlnejšia. Keď sa už rozbehne pevne sedí na ceste, je žíva na každom prevodovom stupni. Ovládateľnosť za jazdy je dobrá, účinnosť bŕzd je vyhovujúca. Do rýchlosti 110 km/h (viac som zatiaľ nešiel) som nepociťoval žiadne vibrácie. Úložný priestor (schránka na náradie) je minimálny. Zlý prístup je k olejovému filtru - je potrebná demontáž výfukov.
Taktiež dostať sa k spínacej skrinke si vyžaduje demontáž sedadiel a uvoľnenie palivovej nádrže. Výmena sviečok a prevodového oleja je v pohode. To sú veci, ktoré som si urobil po kúpe motorky. Motorka bola privezená z Belgicka a jej osud v posledných rokoch je neznámy. Pri prvej jazde z ničoho nič začal vynechávať motor, strácal otáčky a pri preraďovaní mi dokonca viackrát zhasol motor. Trochu som ju popreháňal na vyšších otáčkach až sa motor nakoniec umúdril. Zostalo len strieľanie vo výfuku po ubratí plynu a pri jazde z kopca pri brzdení motorom. Vyzeralo to na karburátor a tak som ju dal do autorizovaného servisu. Nastavenie karburátorov problém vyriešilo.
S motorkou by som neišiel do zlého terénu. Najlepšie sú pre ňu cesty mimo mesto, ale aj v meste sa s ňou jazdi v pohode.
Viem si dosť dobré predstaviť cestovať na dlhšie výlety a cesty. Veľké bočné brašne a kufor na zadnom nosiči poskytnú dostatočný priestor pre batožinu a potrebné pomôcky.

-Donar-
-Donar- napsal 15.07.16 v 15:28 10b.

Pěkný stroj

duelak
duelak napsal 11.12.15 v 06:37 10b.

Nádherná mašina.

BaluJarda
BaluJarda napsal 02.03.15 v 20:22 10b.

Hezký Drakouš ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

čert129
čert129 napsal 25.12.13 v 13:58

krásné drag jasných 10b. hodně šťastných km.

deadchopper
deadchopper napsal 28.05.13 v 18:24 10b.

Velice hezký stroj tak na tom se ti bude jezdit pohodlně a vůbec pro tvoje dlouhé nohy tak samou pohodu na cestách at to sviští jedna básen