Honda XL 125 (2003)

Vlastník jimmyconnors
Vloženo 26.4.2013
Aktualizováno 26.4.2013

Pěkná motorka, která v pohodě a hlavně pohodlně uveze dva lidi aniž by jednoho bolela jeho sedací část těla.

MZ 125 SM: Chtěli jsem hlavně něco pro dva, takže volba padla nakonec na Varadero.

První dojmy - Neměl jsme ji co vytknout, jasně, pár škrábanečků má, ale je to 03, má na to už nárok. Od 16 jsem asi dvě sezóny jezdil na Jawa Dandy 50. Teď po téměř 6 letech jsem jel na 125 poprvé a hned 80 km domů. Trošku jsem cestou bloudil, tak jsem přijel až v půl 10. Ale skvělé dojmy z cesty to rozhodně nepokazilo.

Moc toho zde zatím napsat nemůžu, ale něco přece jen ano. Předchozí majitel si motorku přivezl z Německa, kde byla motorka uzavřena řídící jednotkou na 9 Kw. To považuji za výhodu, protože otáčky se teď zastaví na 8500 od 4 rychlostního stupně a dál prostě nejdou. Jasně zastaví se díky tomu i rychlost někde na 85 km/h. To mi ale momentálně nevadí, nemám ji od trhání rychlostních rekordů. Výhodou tím pádem je, že není uhoněná a má i o něco nižší spotřebu. Každopádně do léta bych rád řídící jednotku vyměnil. Cestovních 90-100 by bylo lepších.
Na první pohled se mi zdála motorka neohrabaná a na 125 až moc veliká. Jak už zde psalo mnoho lidí, opak je pravdou, jen co se člověk rozjede váha jde stranou a dopředu jde pěkná lehká ovladatelnost motorky. Mám 85 kg a cca 185 cm, takže nemám problém s motorkou manipulovat i na místě což by ale asi má manželka měla:)

Náš první "výlet" byl ji ukázat rodičům, celkem to bylo cca 65 km. I ve dvou motorka jede pěkně, nemůžete od toho očekávat kdo ví co, ale i do kopce to výkon moc neztrácí a ve dvou jsme ho vyjeli co nám omezovač dovolil, takže cca těch 85 km/h. Osobně si myslím, že motorce nejvíc svědčí pěkná silnice, terén jsem ještě nezkoušel. Ve městě se také chová dobře, akorát při pomalejším projíždění se trošku projeví její váha a spolujezdec, ale nic co by se nedalo zvládnout. Větší výlety nás teprve čekají, teď se motorka dá do pucu a může se vyrazit. Na rozjezd máme v plánu ČR a když se letos podaří tak projedeme i nějakého toho zahraničního souseda.

Eyky
Eyky napsal 26.04.13 v 16:25 10b.

Držím ať odhodlání a elán vydrží co nejdéle
a ať slouží jenom pro radost.

Štoky21
Štoky21 napsal 26.04.13 v 10:38 10b.

Super mašina, vítej mezi Varanama :) ať šlape a ujedete spolu všichni tři co nejvíce krásných kiláků :)

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 26.04.13 v 09:13 10b.

krásnej kousek od Hondy a rychlost není vždy vše,hlavně kolcama k vozovce gratulejšn

Devil007
Devil007 napsal 26.04.13 v 08:32 10b.

Skalda82
Skalda82 napsal 26.04.13 v 07:31 10b.

Je hezké vidět, že Varadero si nekupují jen šestnáctiletí kluci, aby se ho hned v 18 zbavili, ale že umí posloužit méně náročnému uživateli vyššího věku i jako cestovní motorka hodně kilometrů bez nehod