Honda VFR 800 (2003)

Vlastník rodrigo73
Vloženo 11.4.2013
Aktualizováno 16.2.2021

Honda VFR 800 vtec je prostě legenda která mi ve sbírce nemohla chybět.

Motorka koupena od motopikna-s.r.o- (Praha 6-Vokovice)

První dojmy - Zajímavý ostře řezaný vzhled a integrované blinkry. Světla svítí jak kamion a o nástupu vtec se ani nebudu šířit. Přijel jsem trochu rozklepanej, ale bylo to super!! Trochu mě dostali v Hondě s cenou náhradních dílů- motorka má něco najeto a pár drobností už chybí. A já mám rád věci kompletní.

Motorku bych doporučil pro - VFR je tak troch schizofrenní motorka, v pohodě na cestovní kochačku s kufry, ale umí být i pěkně rychlá a pohonit i čisté supersporty.

Doplňky na motorce - Komplet Givi kufry- boční V35N TECH na PL177 , kufr horní Maxia 4 TECh včetně brzdového led světla. Sundal jsem madla spolujezdce a instaloval kryty, krovka, Rutan zkrácené páčky, nabíjecí konektor Cetek LED.

VFR 800 Vtec jsem koupil vlastně ze dvou důvodů - prostě když jsem ji viděl na premiéře bylo jasné že jednou bude moje, navic VFR všem vnucoval a sám ho nevlastnil. A když jsem přesvědčil kamaráda ať ho vezme, tak na bazaru Veleslavíně stáli dvě stříbrný VFR vedle sebe. Takže bereme oba!
Zatím připravuji na sezonu, měním a doplňuji poškozené a chybějící součástky. Koupená motorka měla naštěstí nové pneu a dostal jsem i krovku sedla.
Letošní servis byl poněkud rozsáhlejší, mimo kompletní výměny kapalin (vše originální Repsol), repas tlumičů, pneumatiky Continental RoadAttac2, iridium svíčky Denso, řetězová sada D.I.D gold., destičky Ferodo, lakování kol, sportovní filtr BMC. Vše naladěno a seřízeno. A protože i já ,,zmužněl" tak jsem rozprodal své motohadry ( byli toho 3 bedny) a pořídil komplet od Dainesu. Poslední podzimní jízda s partou a bez batůžků odhalila skrytý potenciál a 12 let stará motorka letěla 250km/h po dálnici. Manželka s kamarádem mi k vánocům přivodili srdeční aritmii- složili se na komplet cestovatelskou výbavu Givi. Takže mám nové kufry, držáky, dokonce vnitřní tašky a už se nemám na co vymlouvat a začínám cestovat. V plánu je instalace brzdových světel do kufrů, deflektor štítu a instalace vyhřívaných heftu , možná i nějaká zásuvka na navigaci.
V 2017 je už vše zase jinak... kufry svítí, motorka spolehlivě krouhá Alpy...ale něco tomu chybí. Sexappeal!!! Ta stříbrná neuraz,í ale nenadchne. Projel jsem alba s VFR a ejhle... sytá červená VFR s černými doplňky z tuning katalogu úplně září. A lakuji blbě, ale zato rád...tak je nový kabát na světě. Při sundávání samozřejmě upadli plastové pacičky štítku, takže i nový vyšší a tmavý štítek, a i ty závažíčka, a páčky, a gripy...když už to dělám. Spokojenost majitele je na 90%. Originální polepy 2003 by vypadali jako z pouti, novější 3D chrom zase neladí ke vzhledu. A když se kamarádka ptala ,, Co je to za rudou stíhačku ?" přišlo to samo...RED BARON!!! Hodina práce na plotru, 15minut lepení a je tu!
Po roce trochu vystřízlivění... vysvětlovat kdo byl Rudý Baron Manfred Von Richthofer mě už unavuje, tak to raději sundám a nechám bez polepu.
Nicméně během další Alpské kampaně pořizuji v Salcburku nové Micheliny Pilot 2 za bezkonkurenční ceny i na český trh.
Poslední investice je do nové baterie a protože VFR obecně jsou známé tím že baterie žerou (daň za imobilizér a brutální světla vs. opravdu malá baterie) pořizuji CETEK nabíječku s LED konektorem a je po problémech s delší odstávku.
VFR je opravdu cestovatelská motorka, pohodlná, rychlá, na dlouhé cesty po dálnicích i jen kolem komína.
Ve městě to je horší, je dost velká a má poměrně malý rejd.
Ale na výletech do Alp a k moři nic lepšího neznám...

Gahan37
Gahan37 napsal 22.11.20 v 09:24 10b.

Samozřejmě vfr jako bývalý majitel několika kusů a typu mám rád...ale nasypat do motorky v ceně cca 60t jiny lak mě přijde krapet uchylný

wsbk
wsbk napsal 02.01.16 v 17:15 10b.