KTM Duke 690 R (2013)

Vlastník Duker
Vloženo 31.3.2013
Aktualizováno 7.4.2013

Krásná, lehká, skvěle ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - Doporučuji

Jawa 125 Dandy: Nelze sehnat výfuk Akrapovič :-(

První dojmy - Motorka padne rychle do ruky. Nízká hmotnost a skvělá ovladatelnost.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil mladým motorkářům, kteří si chtějí užívat zatáček a dělat kraviny.

Doplňky na motorce - Akrapovič koncovka výfuku a Powerparts doplňky.

Začínal jsem na Duke 125 a letos jsem přešel na silnější kategorii, zůstal jsem však věrný konceptu KTM DUKE. Díky nízké hmotnosti a perfektní ovladatelnosti, které jsou doménou konceptu DUKE jsem opět velmi spokojen. Nakonec jsem koupil verzi "R", na které jsou již sériově namontované všechny doplňky Powerparts včetně koncovky Akrapovič. Díky úzké spolupráci mezi firmou Akrapovič a KTM je koncovka odladěná včetně palivové mapy na každý model KTM zvlášť a proto funguje naprosto perfektně, není to pouze bezvýznamný, hlučný, designový prvek. Zatím motorku zajíždím, tak nemohu napsat další podrobnosti.

Dnes jsem najel dalších cca 100 km, motorku stále poznávám a zajíždím. Začínám velmi oceňovat sedlo Powerparts, které umožňuje několik posezů. Když chcete jet rychle, tak se přisunete k nádrži a když chcete jet naopak na pohodu, tak se posunete dozadu, kde je sedlo velmi šiřoké a přípomíná křeslo z obýváku. Ve městě si užívám nadherný, kovový zvuk Akrapoviče. Motorka se nádherné vodí v zatáčkách. Zatím tedy moc nevěřím přilnavosti, teploty jsou stálé nízké, takže náklony v zatáčkách mají ještě velkou rezervu. Dále jsem zatím nezkoušel nastavovat přední tlumiče, sériové nastavení je hodně sportovní.

Dnes jsem byl v KTM Racetool vyzvednout objednaný Powerparts držák SPZ. V teple domova jsem držák smontoval, na první pohled to vypadá lehce, ale nakonec jsem to nějakou tu hoďku montoval. Až se oteplí, tak jen přidělám na motorku a přídám novou fotku, sám jsem zvědavý. Zatím držáček vypadá libově a myslím, že motorce dodá ještě sportovnější vzhled.

Postupně mám v plánu přidávat karbonové Powerparts doplňky, první na řadě je přední karbonový blatník. Stojí teda raketu, ale vyrabí to firma Akrapovič, takže cena odpovídá kvalitě a dizajnu. Dále asi karbonový kryt svodu výfuku, také od Akrapoviče. Poté už se jedná o maličkosti. Všechny karbonové doplňky budu dávat kvůli dizajnu, nevidím v tom žádnou jinou přidanou hodnotu . Budu sem postupně přidávat fotky, aby se zájemci mohli inspirovat či pouze pokochat ))

7.4.2013 - stav tachometru 730 km. Po sobotním zahájení sezóny v Poděbradech a dnešní vyjížďce po Středních Čechách se pomalu, ale jistě blížím k hranici prvního tisíce kilometrů. Motorka splnila všechny moje očekávání. Vazba mezi jednoválcovým motorem a eletronickým plynem je famózní. V menších rychlostech v zatáčkách se po přidání plynu krásně odlepuje zadní kolo od silnice, ale vše máte pod kontrolou díky výborné přesnosti plynového heftu. V zatáčkách se motorka vodí s neuvěřitelnou lehkostí. Vše umocňuje zvuk mistra Akrapoviče . Důležitá poznámka na konec - motorku stále točím maximálně do 5,5 tis otáček, aby se řádně zajela. Jsem zvědavý, jaké budou dojmy po prvním servisu v 1000 km, který se blíží.

Duker napsal 09.08.13 v 15:26

Hezky, konečně další 690R!!
Držák je super, dá to motorce sportovní design. Sice jsem trošku váhal, protože PowerParts zadní světýlko není nic moc, ale nakonec vyhrál design ).

Spindler35
Spindler35 napsal 01.08.13 v 17:42

ten držák vypadá luxusně..

Duker napsal 08.04.13 v 20:45

Určitě, nemám nejmenší problém. O víkendu má být pěkně, tak se můžeme domluvit

TheBadger
TheBadger napsal 08.04.13 v 18:51 10b.

Krásnej bike to musí bejt zábavička a koukám, že jsi z Braníka, to mám kousek, tak můžem někdy společně vyrazit, pokud bys měl zájem.

Duker napsal 07.04.13 v 21:48

Díky za pozivní komentář a hodnocení