Moto Guzzi Griso 1200 8V (2012)

Vlastník Hedge
Vloženo 28.2.2013
Aktualizováno 7.4.2015

Už jsem jednu měl a prostě jsem ji musel mít znovu Zvažoval jsem víc modelů a značek, ale každému do Grisa prostě něco chybělo.

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Zkušenosti s prodejcem mám jen ty nejlepší. Už mám z tohoto zdroje druhý stroj a můžu jen doporučit. Je to ten prodejce, do kterého se ve svých inzerátech z nějakého důvodu navážejí "pasáci koz" z jižních Čech. Prapůvod této žabomyší války neznám, ale upřímně mě jako potencionálního klienta absolutně nezajímá, takže vůbec nechápu, proč to ta jihočeská parta do svých inzerátů dává...třeba mi to jednou někdo vysvětlí :-)

První dojmy - Zatím jen stojí v garáži (protože teď v době vložení je únor), ale předpokládám, že bude stejně úžasná jako ta, která už to má bohužel s ohledem na loňský crash za sebou. Zatím můžu napsat jen to, že stávající má díky laďáku plnější zvuk i s homologační vložkou, kterou ani nemám v plánu vyndávat, protože úchylkou "čím hlučnější, tím lepší" zatím netrpím... kveten 2013 - tak jsem kecal...úchylkou už trpím, vložka je venku a je to mazec :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-)

Doplňky na motorce - Vzhledem k tomu, že motorka byla jemně obouchaná po lehčím pádu (viděl jsem stav před zahájením opravy a prodejce se mnou celý postup konzultoval, což také oceňuji, protože díky tomu vím, co jsem koupil), tak už nyní má nová řídítka (původním nic nebylo, ale tmavá se tam prostě nehodila), černě lakované kryty válců, laďák, prodloužený přední blatník, speciálně šité sedlo (mimochodem asi to jediné, co zbylo z mé minulé motorky ) a nově jsou tam padací rámy, které zatím na fotkách nejsou.

Na minulém Grisu jsem najezdil něco kolem 6.000 km a byl jsem nadšený. I ve dvou to motorka bez problémů zvládá a sedlo je dostatečně pohodlné i pro delší jízdy.
Ůložný prostor na Grisu samozřejmě žádný není, pod sedlo se vejde sotva povinná lékárna a to je ještě velký boj ji tam dostat. Fouká na ní jako blázen, ale tak to na naháči prostě je a nemá smysl to řešit

07/13 - Tak mam s cernou krasavici nalitano uz take asi 6.000 km (pri koupi mela najeto neco malo pres 3.000) a nadseni nepolevuje. S ladakem je to to slast, zkousel jsem to i bez homologacni vlozky, ale jezdim ted s ni, protoze zvuk je super i tak a bez vlozky pod 100km/h to bylo skoro neprijemne.
Zavady zatim absolutne zadne, olej neubyva, jen se trochu rosi tachometr v pravem dolnim rohu...ale to snad pujde nejak vyresit.
Poprve jsem nasadil sportovne-cestovni gumy, konkretne Dunlop RoadSmart II a jsou luxusni. Drzi naprosto v pohode, protoze je to dvousmesovka, takze boky mekci a stred drzi najezd. Na gumach mam zatim cca 4.000 km a jsou tak na 70%...drivejsi SportSmarty bych touhle dobou uz musel menit, takze najezd je neporovnatelny.

dzonnek
dzonnek napsal 11.10.16 v 07:07 10b.

Naprosty souhlas tohle je opravdu sqwost a jizda na nem je uzasna! Proste pecka takze same krasne vylety a kolama dolu
Body jsou jasne

Honzus75
Honzus75 napsal 30.04.14 v 20:45 10b.

Jasných 10

Honzus75
Honzus75 napsal 30.04.14 v 20:40

Nádherný Griso, naprosto rozumím tomu, proč jsi ho koupil znovu, moje další bude taky 1200 Griso Tak ať slouží

pkKun
pkKun napsal 09.09.13 v 08:28 10b.

Za popis i krásu 10b. Stejnou spokojenost pociťuji i já, zatím tedy 14 dní, ale o to je to mocnější

pkKun
pkKun napsal 09.09.13 v 08:26

Krásná je ta leštěnka v přírodě a sedlo jsem si přečetl v popisu motorky