Simson S 51 Elektronik (1983)

Vlastník micalin
Vloženo 12.2.2013
Aktualizováno 27.2.2014

Jsem s ní velice spokojen. Na dojíždění do školy plně dostačuje. Parádní poměr mezi výkon/spotřeba.

První dojmy - Když jsem ho dostal, měl jsem ohromnou radost. Nevěřil jsem vlastním očím. Po první jízdě jsem hned věděl,že bude potřeba pár úprav. Takže hned jak jsem si udělal papíry,tak jsem koupil aspoň 60ccm válec.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce,pro ty kteří se rádi kochají krajinou a pro dědy na ryby.

Doplňky na motorce - Viz. článek.

No abych to tak rychle shrnul. Musel jsem udělat pár úprav, jinak by mi to nestačilo. A jelikož se mi vysypalo ložisko na převodovce,tak jsem nechal udělat GO. Nová klika,píst,SKF ložiska, atd. Vzhledově: nový výfuk,čiré blinkry,potah sedla,lakované blatníky a nově i kufr. Plánuju nový kabátek (modrý).

Simálkovi více vyhovuje silnice než terén, kvůli měkkým tlumičům,ale polňačky mu taky moc nevadí,ale už po nich nerad jezdím kvůli výfuku :). Cestovat se s ním dá,ale počítám vždycky,že po víc jak 60km jízdy bolí zadek a záda :D

Takže po delší době doplňuji. Simákovi jsem koupil kufr. Přidělal kotoučovou brzdu. Osadil 4 kánálový válec, který byl následně upraven od FK Racing na 60/4/3M, tudíž dostal klapku a RESO výfuk.

micalin
micalin napsal 21.05.14 v 20:01

Díky :)

Lubos92
Lubos92 napsal 21.05.14 v 16:37

Pěknej stroj .

Dawes
Dawes napsal 27.02.14 v 13:43 8b.

začínal jsem na něm, teda na Enduru 12V. Za dva roky nějakejch 5000 km v zimě v létě cestou necestou. NEsmrtelnej, a bez úprav utáhl mě i babu kamkoliv

micalin
micalin napsal 27.02.14 v 13:28

díky :)

fichtlrider
fichtlrider napsal 12.02.13 v 13:16 10b.

pěknej simák taky mám takovýho