Kawasaki Zephyr 750 (1992)

Vlastník Puncoch
Vloženo 11.1.2013
Aktualizováno 21.11.2014

Moje první.Zelená klasika.Radost pohledět i pojezdit.

První dojmy - Skvělej stroj pro začátečníky, žádnej splašenej dvouvál. I po deseti letech nejezdění jsem ji zvládal bez problémů.(je to taková Jawa na steroidech)

Zephyr je od pohledu krásná mašina a na víc splňovala moje požadavky na výkon a cenu.
Co se týče jízdy, je to pohodovka žádná sportka, ale tím nechci říci, že se nedá jet pěkně svižně.
Motor je jak z traktoru, na pětku se dá jet od 3000 ot. až do 10 000 ot., ale zábava je sním až tak od 5000ot. a v 7000 ot. se probudí démon a příjde pořádný kopanec do zadní části těla. (Hlavně v počátcích mého ježdění mě párkrát zephýrek trošku polekal. )
Brzdy jsou podle mě dostačující a není toho moc co by se kním dalo říct, prostě když potřebuju zastavit tak zastavím.
Rám je trubkový, takže se kroutí. (někdo si to pochvaluje, jíný zase ne, ale jde jenom o zvyk a navíc to člověka upozorní, že už třeba nejede to na co má)
Zephyr je těžší moto a proto je jeho ovladatelnost trochu horší o proti novějším moto ve stejné kubatuře.(kolega má Buzuki SV 650 a ten rozdíl je doopravdy cejtit)
Spolujezdec se u mě nepraktikuje až na občasné vyjímky a zatím si nikdo nestěžoval.
Jinak se jedná o bezporuchovou mašinu a jezdí se sní někde mezi 5-6ltr./100Km.