Honda XRV 750 Africa Twin (2001)

Vlastník Laskyyy
Vloženo 10.12.2012
Aktualizováno 15.10.2014

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 15 záznamů

Boro78
Boro78 napsal 16.08.17 v 17:38 10b.

poletucha
poletucha napsal 22.01.13 v 21:41 10b.

Dávám za 10b Afrika je ikona cestovatelů. A zdravím kolegu z Lišova

CB1000R
CB1000R napsal 22.12.12 v 18:49 10b.

Nejhezčí cestovní enduro všech dob! Nadčasová motorka, která nedělá ostudu dnes a ani za pár let nebude. Škoda jen, že není trochu silnější motor... Ale už teď vím, že mi bude stát jednou v garáži :)

radek89
radek89 napsal 13.12.12 v 23:50

parádní kus a krásný foto

poli651
poli651 napsal 12.12.12 v 20:14 10b.

Jo Jo na sajdu jsme zvědaví všichni Tak ať vše dopadne podle tvých představ a budu sledovat tvůj profil, protože až sajda bude k této vynikající motorce hotová, tak to musím vidět naživo Ať se daří!

Laskyyy
Laskyyy napsal 11.12.12 v 13:35

Udělat sajdu hnanou,to by byl opravdu můj sen,ale nebude to jednoduchý a určitě to nebude hned. Sehnat ojetý rám hnané sajdy je takřka nemožné a i kdyby se náhodou něco objevilo,tak to bude pálka. Takových Uralistů,ktří mají nehnané sajdy a chtěli by si je přestavět na hnané je opravdu hodně. Použité díly sehnat nejdou a nové stojí pěknou pálku. Nicméně jak roztočit kolo na sajdě bych neviděl tak složitě jako vytáhnout pohon z motorky. Na sajdu lze buď dát náboj z auta,nebo kolo z motorky a rozetu,ale na motorce pokud má řetěz vlevo je to trochu horší. Mám tam několik nápadů,ale to budu řešit až průběžně. Zatím počítám s tím,že uděláme přední kyvnou vidlici,připojíme rám side a pomalu se to začne vyvíjet.Nebudu sajdu zatím ani lakovat,protože rovnou počítám s tím,že během ježdění se něco ukáže jako nedobře vymyšlené a bude se to předělávat. Znám několik lidí,kteří si takto sajdy stavěli a všichni si to tak nějak ladili k dokonalosti až za provozu.
V zahraničí existují renomované firmy,které tohle všechno umí řešit opravdu dokonale,ale to je pro nás cenově absolutně nepřijatelné. Ceny takových sajdkár se šplhají kolem milionu korun.

preker
preker napsal 10.12.12 v 21:53

u te Ural sajdy budes resit i nahon na sajdu ??? ... to by pak byl celkem zajimavy stroj

Alan-2
Alan-2 napsal 10.12.12 v 20:03

Je to prostě královna , máš ji nádhernou, taky jsem ji 3roky sedlal . Nedám na ni nikdy dopusti, je to motorka neuvěřitelně všestranná a i po pár pádech v lese nezničitelná . Přeju ti hodně krásných zážitků, ať ti slouží

Laskyyy
Laskyyy napsal 10.12.12 v 19:42

Vepředu je Mitas C-19 a vzadu C-02. Na silnici to trochu plave ale na uježděným sněhu je to dobrý.
Sajda tam nebude jako klasická lodička,ale otevřená enduro nástavba. Rám použijem asi Ural.Je to pevnější,než Velorex a dá se taky sehnat za přijatelnej peníz. Nahoru přijde plechová plošina,madlo jako na sidecarcross,ale bude tam normálně nějaká sedačka a bedna jako zavazadlovej prostor. Jestli si to někdo nedokáže představit,tak koukněte na stránky Ural.cz a prohlídněte model Ural Cross. Zhruba v takovým stylu by to mělo bejt dělaný (ale ne přesná kolie). Akorát tam musím navíc udělat nahoru ochranej rám, nějaký skládací zastřešení a plexi kvůli dětem. Jezdím často s dětma (kvůli tomu jsem se sajdama začal) a zjistil jsem,že zastřešení je potřeba. Počasí si člověk nevybere,ale dospělej to vydrží. Děti je lepší schovat pod střechu.

Petr_TA
Petr_TA napsal 10.12.12 v 17:54

Dobrá volba
Jsem zvědavej na sajdu
10b

holtík
holtík napsal 10.12.12 v 17:36 10b.

Co k Hondě dodat. Asi jenom to, že se má "bmw" co učit. Krásný stroj a u mě jasná deset.

preker
preker napsal 10.12.12 v 16:37

jo pekna...co mas obuteho ze s tim drandis na snehu? ... ja tam mam E-07 a v podstate je "jizda" na snehu jen o preziti neb to nedrzi ani za mak...predtim jsem mel tkc a nebylo to o moc lepsi

-Jandys-
-Jandys- napsal 10.12.12 v 13:38 10b.

Jo Africa kdo z endůráků ji nezná,už dvakrát jsem byl nadosah ale vždy jsem si vybral jinak u jiné značky,no třeba se jednou povede a Afro si zkusím i já Chválím gumy-dobrý výběr i do sněhu Myslím že i kluci z ČMN je obouvali.Jen nevím na co chceš tu sajdu a k takové mašině?Jinač 10.b jasných

Mr.Marex
Mr.Marex napsal 10.12.12 v 12:41 10b.

Krásná Afrika

istonbike
istonbike napsal 10.12.12 v 12:08 10b.

Nádherná Afra a na sněhu jí to sluší možná víc než na písku dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách až jí předěláš , přidej i fotky se sajdou