Triumph Tiger 800 XC (2012)

Vlastník Houska60
Vloženo 11.10.2012
Aktualizováno 31.3.2017

Skvělej "smradlavej Anglán". Je to charakterní stroj s krásným chraplákem, jehož chrchlání je v horních otáčkách dost návykový. Je zároveň moc moc hodnej. Je prostě v danou chvíli takovej, jak ho potřebuješ.

První dojmy - Velká motorka. To byl prvni dojem. Přeci jen můj předchozí stroj street triple je oproti Tigerovi vážně prcek. To samé se týkalo jízdy. Měl jsem pocit, že zatáčet musím začít už 100 metrů před zatáčkou. Vše je o zvyku a ja jsem si ji fakt zamiloval.

Motorku bych doporučil pro - Skoro všem. Je to vážně skvělej stroj. Nevyžaduje od tebe nic extra. Šestku zvládá už od cca 60 km/h. Je to stroj, kterej umí i mimo silnici. Jasně, není to kroska, ale cestovní enduro. V terénu by to chtělo lepší vidli, ale co. Vše je trochu o kompromisu.

Doplňky na motorce -

Na mašině mám najeto cca 12 tis a tak už o ní lecos vím.
Dřív jsem měl street triple a tak jsem měl docela obavy, jestli mě bude tahle nohatá vopice bavit. Baví - a moc. Nevím čím to je, ale maníci z týhle fabriky umí udělat mašiny tak, aby vždy skvěle jezdily. Navíc je fakt dobrej pocit nebejt jeden z davu. Triumphy se sice v našich krajích docela množí, ale zatím je to pořád exot.

Motor je jedním slovem parádní. Pořád tahá a je vcelku vyrovnanej ve všech otáčkách. Nejvíc mě ale baví v těch horních. To ječení je prostě úžasný. Na mašinu jsem toho celkem dost navěsil. Fajn je třeba zvednutí řidítek. Jsem mírně vyšší a často jezdím ve stoje. Bez zvýšení se to moc nedalo. Výborný jsou taky přídavný světla. Už ve standardních jsem vyměnil žárovky za Philipsky, který mají lepší a bělejší světlo. Přídavný světla dělaj ale fakt hodně. Člověk v noci skutečně vidí. Výbornej nápad je i přepínač sklonu světla podle zatížení motorky

Motorka si toho nechá hodně líbit. Konkrétně motor je schopen brblat na 6ku od nějakejch 55 km/h a z týhle "rychlosti" pootočením plynu celkem plynule zrychlovat. Pokud jseš utahanej, bez problému odjezdíš vše na 6ku. Je to na tobě. Když chceš kravál, můžeš jezdit skoro vše na 2 až 4 kvalt. Je to pak celkem maso ...jojojo to mě baví. Baví, baví, až na ten její apetýt. Když jí takhle taháš za pačesy, sice krásně ječí, ale žere jak já. Není problém, aby v takovým rytmu ládovala 8 litrů a víc. Na druhou stranu s ní umím jet i pod šest a rozhodně to není jízda typu economy rally.

Na silnici je motorka na to jak je vysoká a jaký má zdvihy celkem tuhá. Nějaký zásadní kroucení rámu nebo vidle se nekoná. Dává ti jistotu jak v rychlejch pasážích, tak ve vracečkách v horskejch serpentýnách. Nádrž je dobře vykrojená a tak máš kolem docela dost místa. Můžeš si pak na ní různě poposedat a líp se složit do zatáček. Do terénu jsem se s ní zatím nevydal, ale je to v plánu. Gumy jsou už na odpis a další chci nějaký uni na silnici a slabej offroad. No uvidíme jak jí to tam půjde.

Co se brzd týče, je to pro mne zatím mírné zklamání. Myslím si, že je to ale spíš nezvyk. Přeci jen to není street triple a brzba musí být nastavena jinak, pač v terenu by to bylo asi moc. Zatím se s nima trochu peru. Příjdou mi slabší a tak používám skoro pořád i zadní brzdu. Tu jsem dřív nepoužíval vůbec. Občas se mi tak stane, že i přes ABS do některejch zatáček dodriftuju - je to docela prdel . no nějak si na to snad zvyknu. Přeci jen bych ale ocenil mírně vyšší účinnost přední brzdy.

Co mi vadí je jízdní stabilita s kuframa ve vyšších rychlostech. Okolo 140 je to ještě celkem v poho, ale výš je to docela problém. Když zavřeš heft okolo 170, motorka se podélně rozvlní tak, že máte co dělat, aby jste jí udrželi na silnici. Tenhle problém se mi stává pouze když jedu sám s plně naloženejma kuframa. Ve dvou je to v poho. Přisuzuji to turbolencím od kurů a blbýmu vyvážení. Zkoušel jsem i různý nastavení zadního tlumiče, ale moc to nezabralo. Na druhou stranu na tohle ta mašina není moc stavěná a ani mě nebaví s ní takhle jezdit.
Její rajony jsou Alpský průsmyky. Tam se jí to líbí moc a mě taky

boucek69
boucek69 napsal 04.04.17 v 08:04 10b.

jj Anglán jak se patří moje krevní skupina jj skvěle napsáno

sara007
sara007 napsal 31.03.17 v 21:08

Taky jsem koupil 10.3.2017,zatím jen 102 km...

wsbk
wsbk napsal 15.07.16 v 22:03 10b.

peter332
peter332 napsal 15.07.16 v 07:05 10b.

Je to parádny stroj prajem Ti velaaaaa zábavy na tigríkovi

Elia
Elia napsal 24.11.14 v 13:03