Peugeot Elyseo (2000)

Vlastník 123talis
Vloženo 1.10.2012
Aktualizováno 1.10.2012

Skúter do mestskej premávky ako stvorený. 4T vodník a 12 koní. A obrovský "kufor" pod zadkom...

Veľmi rád cestujem, no keďže je motorka môj jediný vlastný dopravný prostriedok, musel som ju využívať aj na cesty do školy/práce, jazdy do mesta na otočky a pod. Moje veľké Varadero je síce super stroj, ale v meste sa naozaj necítil dobre. 1000cc dvojválec proste nie je na 50 km/h a myšičky po meste stavaný a tak som sa rozhodol kúpiť si niečo malé a obratné.
Keďže som predtým už mal jeden skúter, vedel som, do čoho idem a pár dní som prezeral inzeráty. Nakoniec som zohnal Peugeot Elyséo 125 rv. 2000, 22 000km na tacho, dovezený po menšej nehode za veľmi dobrú cenu.
Na to, že má svoj vek, som po motorickej stránke nemusel na začiatku nič vymieňať. Servisnú históriu mal až do 20 000km, čo bolo pred dvoma rokmi a keďže nebol v najlepšom stave (popraskané plasty a zlá baterka), predošlý majiteľ ho používal len na nákupy vrámci mesta (ani ho neprihlasoval na naše ŠPZ).
Skúter stál celé dva roky von na dvore v snehu, daždi, v horúčavách a to sa odrzkadlilo aj na plastoch, ktoré neboli čierne, ale biele, stojany chytali hrdzu a výfuk tiež.
Najprv som ho rozobral a pozváral som, čo sa dalo (plasty) skontroloval som rám a motor, pomenil náplne a filtre no a momentálne (10/2012) mám na ňom asi 200km. Spotreba je do 3l/100km, akcelerácia je postačujúca a maximálka niekde na hranici 110km/h (v podstate som ho točil najviac do 100, nechcem ho preťažovať)
V zime sa chystám spraviť papiere a nový lak, len tak doma v garáži. Do skútra chcem vraziť čo najmenej, nech je otrepaný, ale po motorickej stránke musí byť v 100% stave. Investovať do plastov sa neoplatí, nové stoja 20eur a zvarenie starých tiež toľko. Momentálne držia všetky tak ako majú, takže s nimi nebudem robiť nič. Bude treba aj nový remeň a valčeky, no to je otázka ďalšej dvacky, možno 30tich eur, takže to nebude nejaké hrozné.
Pevne verím, že na skútri spravím čo najviac bezporuchových km a možno časom pomením aj popraskané plasty. Kto vie.