Yamaha YZF-R1 (2003)

Vlastník Pau22
Vloženo 18.8.2012
Aktualizováno 25.2.2013

Motorku jsem koupila v červenci 2012 a už v září jsme spolu najely 5 000 km. Splňuje veškeré mé představy o ideálním stroji pro mě. Doposud mě nezradila. Ve městě přede jako koťátko a mimo něj umí být pořádný rebel.

První dojmy - Můj miláček

Moji R1, já ji říkám "El niňa" (holčička), jsem koupila v červenci ve městě pohádek v Jičíně. A to, že je opravdu jak z pohádky mě přesvědčila hned z počátku.

Od první chvíle, kdy jsem ji uviděla a uslyšela, jsem věděla, že musí být moje. Z dálky mě už zdravila hlasem jejího parádního vyfýku Akrapovič. Když mě bývalý majitel na ní svezl, aby mi ukázal co je zač, tak jsem doslova propadla její božské akceleraci a přála si abych co nejdříve mohla využít na maximum jejích skvotných vlastností.

Jelikož výškou zrovna neoplývám, dávám ji kladné body za to, že je nizoučká. Ale i tak ji plánuji o malo snížit, protože couvání na špičkách není zorvna jednoduché. I když vzhledově nevypadá na nějakého robusňáka - přeci jenom její váha 200 kg mě tak trochu děsila. Jsem naučená dle instruktora ze staré školy, že máš jezdit co uzvedneš. Tak jsem to nenechala náhodě a natrénovala správnou techniku a i když nejsem zrovna kulturista, tak se to dá.
Musím konstatovat, že je taky velká parádnice a má modře podsvícený zadek, již od předchozího majitele. Zatím ho však nevystavuji na obdiv, abych nebudila zbytečnou pozornost, která si myslím, že patří již ostříleným pilotům. Držím se hesla: Nemachruj, když nemáš křídla". a doufám, že se to brzo změní na "Tichá voda břehy mele" a zkončím na tom: "Když to máš, tak to ukaž! " ))
Do zatáček spolu jezdíme ještě s velkým respektem, ale při jízdě na rovince už nám to spolu začíná ladit. A co obě opravdu rády nemáme, tak je to jízda na namoklé vozovce. Grrr!!

V zimě dostala moje holka nový kabátek. Teď už nikdo nemůže říct, že se k holce nehodí

Juraj22
Juraj22 napsal 17.11.20 v 10:38 10b.

Nádherná mašina,to už je raketa, tak hlavně kolama dolů

hobitos
hobitos napsal 25.04.16 v 12:38 10b.

krasavice, hodíte se spolu!! Tak už se "jenom" sžít na maximum
Hodně šťastných kilometrů

leopoldtux
leopoldtux napsal 19.04.16 v 19:18

hezký

janekbiker
janekbiker napsal 15.12.15 v 18:49 10b.

Super! Hodně pěkných kilometrů.

7jerry7
7jerry7 napsal 24.07.14 v 23:26

. ..slusi Vam to spolu ...a jak pribyvaji km?