Ducati Monster S2R 1000 (2005)

Vlastník MedaSV
Vloženo 8.8.2012
Aktualizováno 1.5.2018

První dojmy - Moje vysněná Duc konečně v garáži. Po SV je to jiná liga, zatím vládne nadšení a věřím že jen tak nepřejde. Je to fakt návyková záležitost.

Po pěti letech s SV650 už nadešel čas na změnu. Nápady se mi v hlavě honily různé, ale kdysi dávno mi kamarád půjčil litrovýho monstra a ten brouček tam pořád hlodal. Rozum volil multistradu, ta bude na naše cesty přecejen vhodnější, ale nakonec vyhrálo srdce a jelo se pro monstřisko až na moravu. Ten byl v super stavu, majitel byl leštílek a puntíčkář, takže nebylo co řešit a valil sem jí po dálnici 350km zase domu. Po ceste sem si stačil udělat první poznatky-je to kupodivu dost pohodlný (na SV bych byl po 350km v kuse rozlámanej až běda), při rychlostech nad 160 už (kupodivu ) to hodně fouká a štítek moc nepomáhá a motorka už je trošku nestabilní. Ale s tím jsem do toho šel a přes 160 jezdim jen vyjímečně. Teď mám najeto cca 2500km a nadšení pořád neopadlo. Přesnost a lehkost s jakou se monstřík vodí sem prostě zatím na ničem jiném nezažil. Zátah je plně dostačující a od 4 do 8 tisíc je to ta pravá dvouválcová zábava. Spotřeba zatím kolem 5l/100km. Max jsem zatím jel 220km/h a ještě by to šlo-ale o tom tahle motorka neni... Chrastění spojky vzbuzuje nechápavé pohledy a to mě taky baví S jízdou ve dvou taky neni problém-alespon tak do 200km za den. Víc jsem zatím nezkoušel. Nedostatky samozrejme taky jsou-po městě je to celkem utrpení-motorka do 3000ot skube a vyloženě dává najevo že takhle se jí to nelíbí. Brzdy jsou sice dostačující, ale čekal jsem trošku víc. Ale to jsou jen malé chybky. Pokud nemáte k Ducati vyloženě averzi a láká vás to vyzkoušet, jděte do toho a pak už nebude cesty zpět

Nagash
Nagash napsal 09.09.15 v 19:47 10b.

Krásná italka, neokoukatelná

HonzaDRV
HonzaDRV napsal 23.04.14 v 20:34 10b.

Ducati rodinka se nám rozrůstá při sobotní vyjížďce jsem se svezl pár kilometrů,
nádherná sportovní jízda a ta sedačka pohodlná máš to pěkný !!!

Milanek13
Milanek13 napsal 31.10.13 v 17:43

Černobílá kombinace je taky moc hezká

Clusoe
Clusoe napsal 11.08.12 v 09:20

tiše závidím... Vypadá fakt skvěle...

MedaSV
MedaSV napsal 09.08.12 v 15:09

Díky za pochvalné komentáře
Šuty:Díky, věřím tomu že bude