Jawa 50/21 Pionýr (1975)

napsal 11.03.06 v 10:37

dobrej pekac aj cez 90KM

smazany20281
smazany20281 napsal 09.02.06 v 13:09

2CERNY MOR: jestlipak víš proč mají lidi pionýry? Většinou proto, že nemají peníze na nic jiného, nebo proto, že jim to stálo doma v garáží (jo existují i další důvody).<br />
<br />
2Bady: máš to moc pěkný, taky jsem měl pincka - super stroj. Hezčího než máš ty jsem nikdy neviděl - nešahej na něj (nedělěj žádný úpravy - výkon sice zvýšíš, ale pak se to začne srát a to by byla věčná škoda), něco k tachometru a těm 80km/h - pokud je sériový tak z toho za ideálních podmínek (tj.z kopce s větrem v zádech) dostaneš tak max. 60 - 70už asi ani ne, hodnota jenž jsi uvedl je rychlost + kladná (tuším) odchylka tachometru - jedna věc ve které měl CERNY MOR pravdu...<br />
Ale kašli na to je prostě nááádherný pincek.

napsal 08.02.06 v 22:24

co uz nemas slov co

napsal 02.02.06 v 16:46

jo ty pionyry to jsou sracky protoze vim o cem mluvim v letech kdy to jawa vyrabela tak to pekne omrdavala (ne vyroba, ale provedeni a umisteni soucastek) treba takova kyvacka 175 nebo 250 i 350ccm byly vyrobeny jeste drive nez pionyry (typ 21) a myslim si ze jsou vyrobeny lepe-jednak robustnost motoru=velke soucastky=dobry pristup=mensi opotrebeni diky nizkym otackam a jine a dalsi vyhoda je na techto motorkach baterka=lepsi starty,svetla atd...

napsal 20.01.06 v 21:50

schnekys ach jo zase tu piše nějaky hlupak kdyby sis přečetl alespin očem se tady bavime ale ne ty si blby.Byla tu řeč o seriovych strojich ale to tvuj malinky mozeček asi nepobral hlavně že viš že se daji dělat upravy,ale myslim si že si zase jeden s těch teoretiku co uvěři každe napsane blbosti.skoda že nemaš alespon zakladni znalosti co se tyče motocyklu .jo a stim kolečkem se taky nestačim divit tady se to ukazalo jak si chytry možna že je tobě těch 9 let .Kolik mysliš že ziskaš na vykonu po vyleštěni kliky a zvětšeni kanalu což beru jako tu uplně nemensi upravu ktera ti zvedne vykon asi nejmin asi 15 procent a z 3.5 .koni to je asi 4 koně a s takovym vykonem 85. nedaš protože musiš mit zase jiny převod kvuli otačkam ktere ma pionyr při 65 kmh už kolem 6500ot.Větši otačky s toho nedostaneš protože je brzda zapalovani ktere by si musel dat bezkontaktove protože klasika při těchto otačkach přestava byt funkčni.Tak prosim nebalamut lidi.Myslim si že na pionyru jen jezdiš semtam neco zpraviš ale jak to funguje o tom nemaš ani paru

napsal 19.01.06 v 21:14

no tak poslouchej ty SCHNEKYS pionyru jsem mel hodne celkem jsem jel v zivote na asi 15 pionyrech furt jsem to zpravoval ja mel na vesnici nejlepsiho pionyra a vic jak 65km/h mi dal jen ztezi (z kopce max 70) a s tema tryskama jsto posral protoze jak se prevrta tryska tak ten karbec to rozprasuje na velke kapky a muze se to dusit ten motor a sani to by me zajimalo ja si ho zvetsil jo a jen takova poznamka :bud jsi ukazal prave jak jsi blby nebo si delas ze me prdel to kolecko CIM MA MIN ZUBU TIM JE VETSI PREVOD DO SILY A NE DO RYCHLA tak se zpamatuj a nehraj tu machra

napsal 17.01.06 v 20:56

amos: Nestačím se divit, jak si chytrý. Kolik ti je let? (9?) Když ti jich přošlo pod rukama tolik, tak by jsi mohl vědet že se dělají u pionýra různé upravy(leštěná klikovka a kanály, vysoustružená tryska, jiný sání, míň zubový řetězový kolečko) a těmahle úprava se dá docela dost &quot;zvíšit&quot; výkon, že z něj dostaneš i 85Km/h. <br />
MOR: Dobrý, to jsi četl kde? By mě zajímalo jak dlouho si na pionýru jezdil!? Protože takhle chytrej nebyl ani Einstein. No jo no, nemá cenu se s váma asi bavit, protože vy tomu rozumíte asi tak jako sýkorka triskáči.

napsal 14.01.06 v 15:15

souhlasim s amosem.....vite vy debilove jak vubec funguje tachometr? je zalozen na treni jsou tam dva talirky a pruzinka, pruzinka je proti narazovemu skubnuti rucicky cim vetsi otacky lanka tachometru tim vice se talirky navzajem třou a vice to tlaci na hridelku na ktere je pruzinka kdyz je to uz vydrene ty talirky nebo vytahana pruzinka tak ti to pak ukazuje i 80 je to ale blbost novy chvej jel 65 max 70 tak zavri hubu

napsal 14.01.06 v 15:03

nemužeš věřit tachometru ktery je 30 roku stary neli vic změř to radarem a nebudeš se stačit divit tak se zpamatuj

napsal 14.01.06 v 15:01

zdravim nevim co to mate za pionyry ale jezdim na tom od malicka mrošlo mi rukama tolik pionyru že vim o čem mluvim a věř mi že tato motorka nejede vic než 65

napsal 14.01.06 v 14:58

a pionyr je stejne sracka

napsal 14.01.06 v 14:56

ZNICIM VAS VY SRACKY A 80KM/H JSEM ZVEDAV JAK SI TO MERIL ZE SE TI TACHOMETR SITNUL A TY SIS TOHO NEVSIM?

martinCBR600F
martinCBR600F napsal 14.01.06 v 14:46

cau chlapi tem pionyr fakt dobry a ten CERNY MOR to je fakt debil vsude tu řádí a roznasi jen spatnosti jeste jsem nevidel ze by napsal neco

napsal 09.01.06 v 22:45

Kluci tak toho MORA nechte, třeba ještě nepřišel na to, že ma pincek ještě taky trojku. Vono když to dřeš z kopce na dvojku a snžíš se vytáhnout neuvěřitelných 65hm/h, tak bych řekl že se může převodovka i rozsypat. Jestli chseš MORE tak napiš na mail(Schnekys@seznam.cz) a já ti popíšu jak tam tu trojku dáš!!!!

HansB
HansB napsal 09.01.06 v 21:10

CERNY MOR<br />
<br />
Tady jsem zaslechl vetu profesionala!!!Kluku ty mas asi na fikovi otackomer ne?Dojdi se zeptat tatinka jestli je tomu tak či nikoli ,ale davej si bacha aby sis druhou nedal o futra as ti ji natahne!!! Neber to osobne!nekdo ma nekdo ne........

BadyCBR
BadyCBR napsal 09.01.06 v 21:03

CERNY MOR<br />
<br />
No vidim jakej seš profík, asi si hodně jezdil na fichtlu. Počkej, jezdil jsi vůbec někdy na něčem, nebo ti tatinek hned po složení zkoušek a dostání řidičáku koupil nabušenou stopětadvácu? Nebo dokonce jezdíš na něčem silnějšim, ale to asi ne pač nemáš ani profil a nebo si ho neumíš založit, ne to ne to snad umí každej. No takže asi nic nemáš, tak si prosimtě nech připomínky, a nebo si kup pionýra

napsal 09.01.06 v 20:22

no teoreticky by to z kopce 80 dalo, ale otacky motoru te nepusti dal takze max 65km/h a uplne do rosypani motoru necelych 70km/h takze zavri hubu tahne mi na nohy

napsal 08.01.06 v 14:06

dík

napsal 08.01.06 v 13:58

To je ten nejhezčí fechtl co sem vyděl