BMW F 650 GS Dakar (2001)

Vlastník imroid
Vloženo 31.3.2012
Aktualizováno 27.10.2012

Cesťák vhodný na silnici ale popere se i s lehčím terénem. A k tomu skvělý design baworáka!

První dojmy - První přišel strach, co se mnou ta "koza vysoká" udělá a kde mě vyhodí ze sedla. Po nasednutí a rozjetí jsem si malinko oddechl a po prvním kilometru jsem se divil čeho jsem se bál.

Doplňky na motorce - Přídavná světla Wunderlich
Padací rám - koupen na inzerát

Oboje velmi dobře plní svůj účel

První společná sezona s Dakarkou za námi, byla to taková poznávací abychom si na sebe navzájem zvykli. A ono to klape! Najetých 6500 není žádná velká palba, ale je to moje první cestovatelská sezona a první velká motorka.

Za celý rok mě nenechala ve štychu. Možná snad jednou mojí vlastní blbostí kdy nechtěla naskočit a když ano tak při vytočení chcípla, či za jízdy utla plyn. Po ošetření kontaktů na baterce už jen vzorně přede.

Jízda na ní je pro mne radost, výborná ovladatelnost, dostačující výkon (pro mé potřeby) a to jak na silnici, tak v terénu. Průměrná spotřeba počítaná při cestě po Čechách byla 4,4l a to jsem rozhodně nejezdil šetrně. Jinak se dá dostat třeba i na 3,6.

Zpočátku jsem jel silniční pneu Michelin Anakee II a později ze zvědavosti špalky - předek TKC80 a vzadu Mitas E09 Dakar. S oběma naprostá spokojenost. Zpočátku jsem se bál špalků na silnici, ale neulítly ani když jsem škrábal botou. Škoda jen že na asfaltu dost ubývají. To asi z mého amatérského pohledu k pneu musí stačit.

Jízda v terénu je pro mne s motorkou stejně zábavná jako na silnici. Akorát pro off-road začátečníka by to chtělo možná něco lehčího. Bohužel jsem ji párkrát do trávy pustil vždy však v malé rychlosti při nějakém neohrabaném manévru. Někdy je ta opatrnost a pomalost holt asi spíše na škodu.

Mám-li to shrnout, tak od prvního zamilování kdy jsem si prohlížel obrázky na internetu se nic nezměnilo a vždy mám radost když někam můžu vyrazit. Tak doufejme, že i nadále bude pokračovat stejným směrem a těším se na výpravy za hranice.

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 21.01.16 v 15:52 10b.

Dobrá volba, snad se někdy potkáme

radek89
radek89 napsal 31.03.12 v 17:36

tenhle typ dakaru je opravdu pěkný

istonbike
istonbike napsal 31.03.12 v 13:12

V téhle válečné kamufláži je Brambůrka opravdu k nakousnutí dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách