Jawa 350/360 panelka (1962)

Vlastník Martin2265
Vloženo 18.2.2012
Aktualizováno 29.5.2014

Je to pro mě srdeční záležitost.
I když jsem zani dál tolik peněz (25000) a dalších spoustu penez jsem doni vrazil tak vim že dneska bych to za takovou cenu nekoupil ale jsem rá že ji mám.Miluji srdcem i duší. Za nic bych jí nevyměnil.

První dojmy - Nepopsatelné ;) Zatím je v záběhu tak ju šetřím co to de.

V papírech má sice 559 ale jinak komplet předělaná na 592 i motor je z 592jky.
Je to stoj, ktery bude jezdit ještě mnoho a mnoho let.
Od 22.8.2012 byla přestavěna na 350/360 a konečně se mi splnil sen.A po go motoru a namontování VAPE nejspolehlivější stroj ale pravidelné hodiny v dílně jí člověk musí věnovat pořád to ktomu patří.

Koupě:
Jawičku jsem koupil v zimě 2010.Byla v celek slušném stavu ale jen na první pohled.Postupem času jsem zjištoval co byl předchozí majitel za hajzl*.Jednoduše vše to bylo dobře zamaskované,že to člověk nepoznal hned na první pohled.Na laku se postupem času začali dělat bublinky a olupoval se,chromové části předních kluzáků a zadní části krytu tlumiče byli tak dobře zamaskované a přelepeny folii s imitací chromu.No dosti mě to naštvalo ale už jsem na motorce provédl hodně zásahu že reklamovat to nemělo cenu.Tak jsem se rozhodl,že si to prozatím pospravuju tak aby to vypadalo k světu.V sezoně 2011 jsem ji začal zajíždět pač byla po výbrusu prvních 3000km jsem ji šetřil co se dalo a zabíhal.S přibývajícími kilometry se začali oběvovat vady po předchozím majiteli tak jsem musel nemalou částu investovat a pospravovat ji (lamely,elektronický regulátor dobíjení,ND do motoru ).Za celou sezonu 2011 bylo naní nalítané okolo 5000km.Na novou sezonu 2012 jsem vyměnil řídítka a dal tam s hrazďičkou pro lepší řízení.Ale už ted jsem rozhodlý že v zimě 2012 podstoupí holka kompletní renovaci na profesionální urovni.

Člověk je buď motorkář, nebo jawař. Každný stav něco přináší, ale kdo jednou přiroste k Jawě, zažije něco jiného. Jsou to motorky z duši, které člověka odmění za jeho chování se k ní, uklidní ho parádní jízdou a když se zdá, že se nic dlouho neděje, něco si vymyslí, aby člověk technicky nezakrněl a cítil se spokojen, že k něčemu je. :)

3.5.2012
Tedkom mi došlo kolik jsem dotoho už proinvestoval financí a to nemluvím o kupní ceně prostě už ju mám a jsem rád,že ju mám... Až postoupí renovaci tak bude jak z výrobní linky...

22.8.2012
V tento den se oficialně z motorky stala 350 Panelka.

6.10.2012
Po měsíčním trápení se zapalovací soustavou kdy sem zaboha nemohl nato dojít proč ta motorka stávkuje a po vyzkoušení všech možností,po výměně všech dílu i celé elektroinstalace to stále nejelo i zkušení jawaři si stím nevěděli rady tak pak padla volba na koupi VAPE A-SZ13-2. Doufám že se sním stane motorka na 99% spolehlivá a užiji si sní spoustu beztarostných kilometru.

27.5.2013
Motorka má zasebou 1100km od GO bez jediné poruchy či zavady až na jednu maličkost kdy došel benzín po ceste ale chyba řidiče :)

juriis
juriis napsal 23.11.18 v 07:00

"Člověk je buď motorkář, nebo jawař"

mira592
mira592 napsal 18.09.17 v 19:41 10b.

Cuba7
Cuba7 napsal 13.07.17 v 23:23 10b.

jawa354
jawa354 napsal 01.01.16 v 23:55 10b.

Parádní stroj, vape je super! Jawa je Jawa, má své roky a renovace stojí hodně ale stojí to za to!!!

jáwkastroj
jáwkastroj napsal 05.12.15 v 11:07 10b.