Jawa 250/590 (1968)

Vlastník LiborL.
Vloženo 9.2.2012
Aktualizováno 9.2.2012

Jawa 250 / 590 / 01 sport vývozní provedení do USA

Našel jsem ve svém archivu fotky Jawy 250 / 590 / 01 sport, kterou jsem kdysi vlastnil. Jde o vývozní provedení do USA. A protože je tato motorka trochu zvláštní a jiná než "normální sportka", tak její fotky zveřejňuji pro ostatní stejně "postižené" kolegy pro potěchu oka a ukázky toho, co se kdysi vyrábělo. Není už co hodnotit, motorku jsem před pár lety prodal někam k Plzni.

Vítězslav_Máří
Vítězslav_Máří napsal 10.02.12 v 23:09

Jednu takovou Jawu máme tady nedaleko v jedné vesnici.A pamatuji ji jezdit z doby kdy jsem byl malej kluk předškolního věku.Jediný rozdíl je ve zvedlých výfukách.údajně jde o nějakou starou verzi pro soutěže jako byla šestidenní a motor má asi 16 koní.Ale nevím to jistě jsou to jen info od majitele.Ale jinak super stroj.

LiborL.
LiborL. napsal 10.02.12 v 09:55

Škoda je dobrého člověka. Občas někdy člověk musí udělat rozhodnutí, které by ho za normálního stavu ani nenapadlo.

Další rozdíl byl v umístění klaksonu (viz foto) a spínací skříňky. Ta byla umístěna z boku ve spodní části masky na levé straně. Motor jsem měl původní, číslo sedělo s TP, jen jsem ho k motorce dostal rozložený v krabici a bez zapalování. Co na tu motorku nepatřilo, bylo zadní světlo. Jinak byla ušetřena jakéhokoli kutilského zásahu.

Dolin
Dolin napsal 10.02.12 v 08:47

Měla i původní motor?

chlup2
chlup2 napsal 09.02.12 v 15:18

Asi škoda prodávat. Bylo na ní ještě něco dalšího jinýho, kromě světel, než na klasickej domácí sportce ?