Jawa 350/632 (1989)

Vlastník tatiss
Vloženo 25.1.2012
Aktualizováno 11.1.2013

Jawka byla koupena před pár lety od kluka z JM, jedná se u mne o retro návrat k podobné mašině, na které jsem v mládí najezdil desítky tisíc kilometrů. Dalo se to opravit i doma „na koleně“, mnoho krát jsem dělal u všeho možného i totální GO.

První dojmy - Každopádně jistá nostalgie, v minulosti to byla chlouba našich bikerů, bo nic jiného a dostupného na našem trhu nebylo. Ale jak se říká, účel světí prostředky a nakonec sedlo, kola i řidítka to mělo a má tak jaképak-copak. ???

Je nenáročná, pohodová, trochu „smrdí“ ale jede jako čert. Doplnil jsem zapalování VAPE, vyměnil obě gumy, vyrobil nový přerušovač blinkrů s akustikou, přidal nosič, přídavný reflektor a řadu dalších doplňků. Díky bezkontaktnímu zapalování startuje bezvadně, nesmí se ale moc„uchlastat“. Odpadlo klasické a pracné "štelování" předstihu na kladívkách. Top speed cca 130 km/hod. ale to už hodně řve a také trochu vibruje. Spotřeba je na tuto kubaturu v mezích normy s ohledem na dvoutakt. V současné době je Jawička nabídnuta k prodeji za cenu dohodou.
Krátká bilance mých bývalých i současných mašin:
JAWA: 50, 90, 2 x 250, 2 x 350, 500 OHC
ČZ: 125, 2 x 175, 2 x 250 (jedno i dvou válec)
Norton 350, skůtr Jialing 125 a nyní Honda Transalp XL 650 V

Dolin
Dolin napsal 26.01.12 v 12:17

Hezká. Poladit do "původna" a je to špica!

Kafi
Kafi napsal 25.01.12 v 23:07