Honda GL1500 GoldWing (1997)

Vlastník base1
Vloženo 23.12.2011
Aktualizováno 24.5.2012

Tak po roce se vracím ke GéWéčku.

23.12.2011 - Tak po roce se vracím ke GéWéčku. Stále jsem si říkal, že jsou i jiné motorky , což jsou a jsou i pohodlné, s menší spotřebou, mnohem mladší atd. Po té co jsem si ale po roce sedl opět na GéWéčko jsem zjistil, že stará láska nerezaví a i když mam zdravotní problémy jsem se rozhodl GéWéčko znovu koupit. V současné době ale nabídka GW nenní zrovna největší buď jde o moto v nic moc stavu nebo je předražené. Mé požadavky jsou hlavně super stav, vzhledem k tomu, že jsem již GéWéčko měl. Narazil jsem na inzerát s GW v pěkném stavu s málo km. Bylo mi divné mít najeto na GW za 14 let 11 tis mil ale neodolal jsem a jel ho okouknout. Byl jsem překvapen jak stavem tak ujetým počtem km. Ke všemu doklady i serviska s udaji z 2006 - 1068 mil. Prostě ho mam v garáži
Je jasné , že to není nové moto ale stav až na pár oděrek 100%.

Leden 2012 - Tak jsem se pustil do výměny obou pneu, bylo sice možné pneu nechat ale i když vzorek jako nový tak stáří bylo znát. Zprvu jsem se nemohl rozhodnout zda to dělat sám ale s mým kamarádem jsme se do toho pustili. Zprvu jsme bádali jak na to ale asi po půl hodině to začalo jít samo. Dalo by se říci, že Gold byl rozebrán skoro celý. Napadlo nás , že uděláme rovnou komplet osvětlení a tak jsem zakoupil 5m RGB led pásku. Tato délka byla tak akorát. potom jsem si objednal z USA pár doplňků a čekal ne na dopravu z USA ale na celnici ( bylo to cca skoro měsíc ). Mezitím jsme prošli snad všechny šrouby a tak 60% jich bylo volných. Toto doporučuji udělat každému protože nechat to být určitě by se časem plasty v uchycení ulámali. Potom jsem začal s leštěním motoru. Jak se do toho pustíte máte na dva dny o zábavu postaráno. Vyleštil jsem i přední kolo - to samé jako u motoru - dřina jak prase. Doplňky dorazili a tak jsme se pustili do kompletace. Šlo to zhruba stejně jako rozebrání. Nyní je Gold připraven na sezonu po výměně všech náplní a čeká se na počasí které zatím není nic moc. Myslím, že jsme vše zvlánuli bez problémů a výsledek je dobrý bez újmy na Goldu. Všem přeji aby vám dopadlo vše alespoň tak jako nám. Ceklem jsme strávili na úpravách a údržbě skoro měsíc práce ( po odpolednách ).
Souhrn prací: výměna obou pneu, osvícení RGB, montáž doplňků, seřízení rozvodů, výměna všech náplní, kompletní podotahování spojů, nové svíčky, nové obložení na obouch nápravách, vyleštění motoru a kol, výměna vzduchového filtru, kontrola elektroinstalace a mnoho vytočených a zatočených šroubů

Únor 2012 - Čekání na jaro

Kenap
Kenap napsal 06.07.17 v 09:49 10b.

Hodně pohodových zážitků!

Scalio
Scalio napsal 19.01.17 v 13:43 10b.

naháčnahatej
naháčnahatej napsal 09.12.15 v 22:23 4b.

No Gold Wing je typické homomoto pro 4% hošany kteří chtějí vypadat drsně jako pořádní chlapáci.
To je tak za 4 bodíky Puso

maketer
maketer napsal 23.08.13 v 23:53

ahoj,nevyte nekdo kde sehnat kotvu do altíku na GL 1988?

maketer
maketer napsal 23.08.13 v 23:53

ahoj,nevyte nekdo kde sehnat kotvu do altíku na GL 1988?