Ducati 848 (2008)

Vlastník The.Pavel
Vloženo 12.12.2011
Aktualizováno 16.12.2011

Motocykl, který mě přivedl na okruh. Po monsterech a starých bajcích 916-998 to bylo náčiní, které jsem se nebál vzít provětrat na okruh a zážitky to byly skvělé. Jedinečná kombinace italského designu a použitelnosti pro "normální" jezdce.

848 jsem koupil jako novou u Moto Robert (www.motorobert.cz) a od chvíle, kdy jsem na ní sedl, jsem se nemohl dočkat, až ji zajedu do 3000 km, abych si vychutnal plný výkon.

Hned po zajetí jsem zjistil, že limity motorky při prohánění po státovkách kolem Hradce Králové přes 270 km/h nenajdu na silnici. Sezónu jsem dokončil ještě na silnici a najezdil mnoho km i ve dvou. Byli jsme s partnerkou odkojeni starými nekompromisními SBK 916-998 a Hondou SP1, takže nám motocykl přišel úžasně pohodlný.

Motocyklu jsem dopřál laděné výfuky se spoustou karbonu. Pro okruh jsme vybrali lamináty a pomalu jsem se začal v roce 2009 seznamovat s okruhy. Po prvním pádu v polovině sezóny - sklouznutí do kačera s opravou během pár týdnů sezóna opatrně pokračovala dál.

Na podzim dostala 848 sestřičku a "bělucha" zůstala jako záložní motocykl pro chvíle, kdy primární "Rko" nebylo k dispozici.

Zkušenosti s 848 mám skvělé a kromě výměny oleje, rozvodů, pneumatik a brzdových destiček jsem řešil jen jeden problém s elektronikou, která se uvedla do nouzového stavu a až pan Morávek dokázal tento problém objevit s pomocí zkušeností ze zahraničí.

Motocykl jsem po letošní sezóně přestrojil zpět do civilních kapot. Motocykl je ve skvělém stavu a je mi líto, že více motocyklů v garáži mi již dělá problém a na okruh si budu nechávat červené R s ohledem na nevyužitost "běluchy".

Luc_22
Luc_22 napsal 01.09.12 v 19:37

To na fotce je chlap nebo ženská?

shifty
shifty napsal 17.12.11 v 00:42

Motka parádní, ale chlap bez koulý? nebo ženská bez koz?... nevím, nevím..

dr.rath
dr.rath napsal 16.12.11 v 22:59

Motorka parádní. Jen ta modelka mi silně připomíná chlapa...

Akrapovič
Akrapovič napsal 16.12.11 v 22:10

Čičinty obě! Upřímná gratulace 10b

Mazlík11
Mazlík11 napsal 16.12.11 v 18:21

No latexovej obleček každopádně parádní a motka taky no..