Honda CB 500 (2000)

Vlastník Effoš
Vloženo 12.10.2011
Aktualizováno 3.11.2016

Motocyk pro manželku nebo začátečníka - přesně taková je. Na nás se hodí ta první varianta - je manželčina a je s ní velmi spokojena.

První dojmy - JE TO prostě hodná Honda Pro menší postavu je jako dělaná. Slíbila, že nás bude vozit dlouho a pohodově :-)

Je krásná a je červená.
Koupili jsme ji na jaře 2009 a při zpětném ohlédnutím to byla velmi dobrá volba. Plně vyhovuje požadavkům ještě se nestalo aby zůstala stát.
Evidentně se už dostala na bok formou lehkého odložení - předchozím majitelem. Naštěstí je vybavena padacím rámem, který se postaral o minimální škody na kráse.

Předchozí majitel nám ji prodával s tím, že má najeto 17 000 km ale na počítadle bylo pouze 7 000 km, prý tam neskočila jednička při dosažení 10 000 km - zůstala tam nula )My jsme na ní už natočili taky nějaké km a počítadlo fungovalo bez problémů, nyní je tam 14 000km. Netuším, kde se stala chyba.

Není to žádný závodník, je to hodná Honda ale dá se rozparádit na nějakých 168 km/h. V našich rukou ale takové "kosmické" rychlosti nezažívá. Manželka ji jezdí cííírka do 125 km/h.
Spotřeba je na tom celkem dobře 4,31 l/100km. Při nedávném výletě do Rakouska nám po šesti stech km kalkulačka ukázala 3,99 - hezké.

Motor krásně táhne odspodu a ve středních otáčkách. Jeho chování a charakter se líbí spoustě čtyřválistů. Je škoda, že už se nedělají podobné dvouvály v širším měřítku - se stejnou cenovkou ovšem.

Na kratší výlety je její pohodlí v pořádku a neunavuje. Jízdní pozice je mírně vzpřímená a ruce nejsou nijak výrazně namáhány - palec nahoru. Není to ale bohužel na dlouhé cestování (určitě je to otázka tréninku zadnice), po 3 - 4 hodinách se už začíná dostavovat určitá únava. Jízda ve stupačkách není silnou stránkou tohoto stroje (taky na to není stavěn), takže vysedávání nebo přestávka je jediné řešení. I přesto ji máme rádi a asi nám i zůstane.

2012: tak v tomto roce toho moc nenajela. Ale i tak dostala nové obutí. Žádný technický problém, jen nevycházelo počasí a až bylo počasí, tak žena chytila do ruky jinou motorku
Začala jezdit na mojí Yamaha XTZ660 Ténéré- enduro jí prý moc vyhovuje. Je to úplně jiný posez, obrovský zátah jednoválce. Jen je trochu vyšší ale i tak jí to baví

2013: za tuto sezonu (srpen) zatím nevyjela ani jednu nádrž. Na podzim jsem si pořídíl Advíka, Tenerka manželce a tak hodná Honda zůstává na ocet. Je to škoda, protože je to super strojovna. Asi ji posuneme dál, k někomu, kdo ji využije líp.

2014: Březen - Je na prodej! Nemůžeme ji přeci nechat jen tak stát v garáž.

prodaná: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=92299

Propran
Propran napsal 19.10.13 v 23:16 10b.

rodrigo
rodrigo napsal 25.04.12 v 11:44

Moc dobrá volba, určitě bude spokojená ta červená a zlaté kola supr 10b.

LUEL
LUEL napsal 22.10.11 v 14:14

Dobrá volba, přeju hodně pohodových km a 10b

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 13.10.11 v 19:44

CB je fakt hodná a zaslouží desítečku

DMC.motobiker
DMC.motobiker napsal 12.10.11 v 19:56

Bral bych tu Jawu , ta je fakt parádní!

Jak jinak než za 10b!