Yamaha FZ6 N (2005)

Vlastník Pajitos
Vloženo 22.9.2011
Aktualizováno 26.9.2022

Černá kráska v krásném stavu, koupena přes přátele pro zdravotní komplikace. Tímto děkuji Petakovismetakovi a prodejci Spatrisovi! Má první moto, nádherné a poctivé zpracování, poslouchá náramně a doposud nezklamala, očekávání splněno na stopéro!

První dojmy - Výborný motocykl, intuitivní, fazer má dostatečný výkon. Na dálnici fouká :)

Před 6 lety jsem si udělal řidičák na velkou, ale sen jsem si splnil až nyní. Vždy jsem pokukoval po naháčích (moto :) ), pak rozmysl nad čoprem pro pohodlné cestování ve dvou, nicméně přišla tato skvělá nabídka, tak nebylo nazbyt! Rozbil jsem prasátko a od té doby nelituju!

Prozatím najeto cca 2 tis. km, tedy nic, spotřeba se mi pohybuje kolem zázračných 4,5 l, jsem prozatím opatrnej :) První větší výlet s batůžkem, mou trpělivou přítelkyní, po severní Moravě: Zlín, Tovačov, Šternberk, Libavá, Příbor, Žermanická přehrada, a do PL Krakowa + Osvětimi, Čadca, Makov, Kohútka na borůvkové knedlíky :), přes Troják a Tesák zpátky domů - ZL, najeto cca 600 km bez jakékoliv kolize, kromě hravých poláků v autech (Když chcete předjíždět auto, tak to paralelně s váma rozpálí na maximum a pak zase zpomalí - asi národní hra :)

Údržba : výměna svíček, oleje, ol. filtr, pneu za Roudy 2, + běžné očisty řetěz, vzduch. filtr..
Přidal jsem si špuntové padáky, měl jsem respekt, když mi jedinkrát lehce spadla na místě u garáže, od té doby sice nic, ale padáky mě drží ve větší jistotce. Časem dokoupím boční kufry na občasné delší cesty.

Motor je super, tedy pro mé začátky určitě, v nízkých otáčkách mírně neklidný, vzájemné zalíbení přichází od 5 tis., pak zážitek pro celou posádku! :) Váha 200 kg pro mých 70 je akorát, ovladatelnost parádní. Ve dvou není problém, pohodlí pro oba relativně dost, při delších cestách samozřejmě nutné přestávky cca po 1 hodině, pak batůžkovi tuhnou nohy, které jsou docela v ostrém úhlu na stupačkách, řidič má pohodlí habakuk, zadek ani záda nebolí, i když na to má kancelářskokrysová maličkost značně trpívala :)

K moto se vztahuje inzerát: http://www.motorkar...ha-fz6-n-284344.html