Jawa 350/640 (1995)

Vlastník simonberan
Vloženo 7.5.2007
Aktualizováno 8.5.2011

Jedná se o klasickou 640tku. Vyrobena v roce 1995 a v provozu od roku 96. Vybavena oilmástrem a bezkontaktním zapalováním. Dále plovoucí kotouč a nyní také zadní držák a kufr.

Tuto bílou společnici jsem si pořídil v květnu roku 2007. Po dlouhodobém snění, procházení inzerátů a střádání financí jsem pln nadšení začal najíždět první kilometry. Po přibližně dvou měsících bezproblémového chodu přišli komplikace v podobě ulomeného pístu a nepříjemného záseku zadního kola ve sto kilometrové rychlosti. Po prozkoumání motoru bylo zjištěno, že první majitel, od kterého jsem jawinu koupil, nebyl uplně férovej člověk. Ani jeden z pístů nebyl originální a výbrus doposud motocykl neměl. Pravděpodobně ji původní majitel někde přidřel, naoko poskládal a prodal.

Hned po začátku mého motorkářského života, jsem si tedy musel dát na měsíc pauzu a motor putoval na výbrus. Panovali trochu obavy, jestli bude stačit jeden výbrus k zakrytí všech šrámů ve válci a k mému milému překvapení stačil. Ku příležitosti rozdělání motoru, byly zkontrolovány i zbylé partie. Výměna některých z ložisek, všechny těsnění a primární řetěz. Motocykl měl do této doby najeto jen 15000 kilometrů, což odpovidalo malému opotřebení klikovky a celkově motoru.

Po zdárné generálce jsem začal zajíždět. První nádrž a půl podle doporučení na minerální olej a poté jsem přešel na plnou syntetiku. Od té doby leju jen Castrol TTS.

Dnes má jawina najeto přes 26000 kilometrů a šlape jak hodinky. Máme za sebou spoustu výletů a doufám, že hodně ještě před sebou.

Křesťan
Křesťan napsal 12.03.12 v 18:16

S jawou do Alp - to znám to se cení Krásný fotky Ještě lepší video.

C.B.R
C.B.R napsal 24.01.12 v 05:24

taky sem mel tuhle moto pred mnoha lety do alp jsem se nani bal 10b at dobre jezdi

MimoCZ
MimoCZ napsal 02.07.11 v 21:11

Moc krásná a ty fotky jsou přímo umělěcký. Tak ať slouží a třeba někdy střihnem nějaký motovýlet

PesiRR
PesiRR napsal 10.08.10 v 12:47

Moc pěkná Džawa S těma kapotama vypadá moc zajímavě. Jen je škoda ža 15 let vypadají dnešní Jawy stejně. Nevidim to s Jawou moc růžově.

Adry
Adry napsal 11.08.09 v 08:51