ČZ 175/477 (1972)

Vlastník Tešík.
Vloženo 9.9.2011
Aktualizováno 20.8.2012

Strakonická pila o výkonu 13 vražedných koní :)

Ano, už je to tak , splnil sem si mega velký sen . Bylo uterý 24.5.2001 a já vyjíždím na své jawě 20 ke přehradě pod vsí .
Jedu v klidu jen tak rn drn a zdálky na mě někdo máva . Dojedu k němu a než sem stačil cokoli říct uviděl jsem za stromy stroj co mě totalně zhypnotizoval - Čz 175/477 . Bylo hned jasné že tu holku musím mět doma za každou cenu. A tak to začlo s pánem jsem probral celý stroj vše o něm zjistil .
debata byla dlouhá , nechápal jsem že je v tak dobrém stavu . A pak děda řekl to nejlepší co mohl . A to , že by jí možná prodal . Bylo vystaráno . Uběhl červen a děda se ozval že mě ji prodá ,cena 15 000 . Uběhl červenec , začínam autoškolu auto+moto do 25kw , makám na brigadě abych na ni měl. V srpnu jsem sem byl na ni podívat , ukázal mně všechny dily co k tomu má ( mimo to 2 přilby starékož. rukavice , oblek atd..) . Dohodli jsme se že až budu mět vydělane tak mě ji prodá.
6.9.2011 pro ni jedem , už ji měl nachystanou , vyleštěnou promazanou no perfekt . Sepsali jsme smouvu předal jsem peníze a bylo . Děda mě ji vezl domů . jel před nama a dle tachometru na našem fiatu punto si fičel 80-90 a výš . Dojeli jsme k nám a mu zabylo smutno že ji nezatáhl k nam na dvůr a říkal se slzami v očích zda si to ješte nerozmyslím . Jasně že ne :) . Tak jsem k ní přišel ...

Moto je ve vynikajícim stavu , najeto 12000 . Děda nechal udělat GO před cca 600km za 5500kc dal mi i doklady , jsou na něm nove pneu , klasika barumky , novy sekund. řetěz , nove duše , nové lanka , repasoveny přední , zadní tlumiče .
Když jsem ji byl poprvé projet tak jela pěkně ale něco tom chybělo , dojedu dom , kuknu na jehlu ta je na prvním zářezu , dávám na 2hý , kuknu na zapalko , totalně opalené a zdeformované kontaktky , hned jsem je vyměnil ( v krabici s díly co jsem dostal je kladívek a kovadlinek na 10 dalšich čz)
Říkam si kuknu do útrob výfuku , no jo... total zacpaný a ješte k tomu opačně daná ta vetší vložka . Vše jsem poskladal a du to skusit , vysledek - luxus jako blázen pěkně tahne už od spodu a u vrchu čaruje , nejvíc se mě libí skok nekde u 70-80kmh jakoby se zapřahlo dalších 5 koni maže víc a víc!!
Časem jsem dam lepši fota z vyjíždky atd. .

PajkaLS
PajkaLS napsal 30.07.17 v 23:03 10b.

Dneska jsem se s váma bavil u Kauflandu o motorkách. Až pak mě napadla jedna věc, nemáš náhodou plonkovní levý kastlík 477 na verzi bez čerpadla? Jinak do těch Luhaček se budu snažit dojet.

Pajka

bertusak
bertusak napsal 23.12.11 v 20:37

Bimbam
Bimbam napsal 29.09.11 v 20:08

Ahoj, mám stejnou, ze stejného roku jen červeno-šedou místo tvé červeno-černé. Je to krasavice , má houby najeto a ještě po generálce a s novejma gumama Čízy jsou dobrý, hodný, spolehlivý a věrný stroje. Já na tý svý jezdím dvakrát tejdně do práce a slouží pořád věrně. Hodně najetejch kilometrů a vždy s dobrým návratem.

LiborK
LiborK napsal 14.09.11 v 12:45

Dávám deset, strejda jí měl s tlakovým mazáním, paráda.

Kukkan
Kukkan napsal 14.09.11 v 12:02

Držím palce všem zapáleným, a je jedno, pro co hoří. Krásná nostalgie - a bude sloužit.