Yamaha TMAX (2001)

Vlastník doldacz
Vloženo 12.8.2011
Aktualizováno 14.9.2011

Skvělá varianta do města i na delší cestování. Kdo nezkusil, neuvěří.

Minulý rok jsem vyzkoušel, co znamená jezdit v jedné stopě a to na Grandinku od Kymca. I když to byla pouze "padesátka", tak do města, na dojíždění do práce mi to jakžtakž stačilo. A to i díky tomu, že jsem na Grandinka narval od Leovince výfuk, variátor a "sedmdesátkovej" kit od Mallosi. Postupem času mi to ale bylo málo a na skútršnúrách, které jsem absolvoval, jsem se namlsal pořádných maxíků. V záplavě různých značek mě nejvíc zaujal Tmax. A to hlavně díky tomu, že vypadal víc jak motorka,než jako klasický skůtr (např. Burgman).

S Tmaxem jsem zatím ve fázi testování, najeto 2500 km, ale musím říci, že u mě panuje absolutní spokojenost. Jezdím ve společností kluků-motorkářů, co mají silná endura od BMW, či Suzuki, ale že bych je ztrácel z dohledu na našich cestách, to se určitě říct nedá.

U verze 2001 je škoda, že nemá 12V zásuvku, kterou jsem si dodělal,ale originál by byl zcela lepší. Dalším záporem vidím nemožnost otevřít víko kufru za chodu motoru, což i Grandink uměl.U maxi skútru bych i očekával,že bude mít výstražné svícení, třeba jako SW od Hondy.Menší chybičku ještě vidím v nemožnosti svícení obou světlometů zároveň,ale jak jsem četl na diskuzích, hodně kluků si to samo upravilo. Tím ale asi výčet menších nedostatků u zpracování končí.

Co se týká motoru nemám jedinou výtku, Tmax dělá přešně to, co po něm chce. Žádné prodlevy, vezmete za plyn a letíte.
Není problém se dostat za 160km hranici. Pak se tedy nesmíte divit, že spotřeba benzinu rapidně stoupá. V městském provozu mě maxík mile překvapil. Pochybnosti z přesedlání z padesátky, která ve městě byla jako doma, byly zbytečné.

S brzdami se ještě mírně peru a mrzí mě, že nemám novejší verzi s ABS. Maxík,alespon v mém podání jízdy má tendence často chodit do smyku. Ale taky to může být mým amaterismem:)

dr.ric
dr.ric napsal 15.08.11 v 21:42

to B-o-B
Co myslis, ze "skutr zustane skutrem" ? A co je "poradna motorka" ? ))

doldacz
doldacz napsal 15.08.11 v 13:24

to B-o-B:
uplně ti rozumim, ale skutra jsem si vybral proto, že si nejsem zcela jistej svym řidičským uměním a zkušenostma a tak si rád vyzkousim motorkový řádení pomocí variátoru. I když jsem měl v rukách V-stroma, XT 350, a další menší mašinky, tak si pořád nevěřím a mám se co učit. K tomu jezdím každej den do práce na mašině a jiný dojíždítko, než to co mám,si neumím představit. Každopádně děkuju za komentář.

B-o-B
B-o-B napsal 15.08.11 v 10:31

Kámo jediné co chválím je výběr značky, ale nechápu jednu věc, jak si někdo může v takové velké kubatůře koupit skůtra. V padesátce na přebližovadlo to chápu a je to skvělé na spotřebu,ale když větší kubaturu,tak pořádnou motorku, protože skůtr vždycky zůstane jenom skůtrem. Sorry. Ale jinak je velice zachovalý.

dr.ric
dr.ric napsal 14.08.11 v 14:33