Cagiva Canyon 500 (2000)

Vlastník Madphill
Vloženo 6.10.2005
Aktualizováno 20.11.2006

Už - nemám!!!Spolehlivá motorka se svými dětstkými nemocemi.

Zkušenosti: Motorka, která se mi moc líbila, když jsem jí kupoval a líbí se mi z malých endur dodnes, ale už bych znovu do "Italské" motorky opravdu nešel. Nechci řešit výkon a jízdní vlastnosti, jelikož s těmi jsem do koupě šel, ale investice, které se díky nízké kvalitě zpracování italského výrobce se jen hrnou. Nejen, že skoro každý musí kolem 20 - 30tis km měnit volnoběžku na startéru, s tím většinou spojené příruby a další "maličkosti" se kterými se většinou cena opravy vyšplná na cca 12-17 tisíc, ale já jsem dělal dalších "milion maličkostí", díky kterým jsem více opravoval než jezdil. Nemluvím pak o "kvalitě" služeb pražské Cagivy, která mi skoro s ničím nepomohla. Doporučím ale Cagivářům servis Moto Robert v Brandýsku u Kladna, kde mi fakt vyšli vstříc a pomohli.

Cesty: Každý rok Jawáč a další cca 4-5 srazů.

Další info: Doplněny chrániče rukou, vyšší plexi, zadní kufr Hepco Becker, nerezové držáky na boční brašny

Epidem
Epidem napsal 19.03.09 v 18:18

ať jezdí

Snowtech
Snowtech napsal 09.04.07 v 17:39

Čus,četl jsem si tvoje zkušenosti s Canyonem.A chtěl jsem se zeptat jestli se ti u něj někdy stalo že se ti zničehonic bloklo zadní kolo.Mně se to nedavno stalo v jedný levotočivý zatačce aniž bych brzdil, jenom jsem ubral plyn a najednou bylo kolo ve smyku.Neviš čim by to mohlo být?Dík za odpověď.Jinak cagiváka jsi mněl pěknýho a Fazer je luxusní.Dík

napsal 25.11.06 v 20:04

ZDRAVÍM, RAD BYCH SI KOUPIL CANYONA A OPĚT PO DLOUHÉ DOBĚ CHCI JEZDIT, TAKŽE JSEM ZASE ZAČÁTEČNÍK A POTŘEBUJI RADU, NA CO DÁT BACHA, ABYCH NENALETĚL .POKUD MŮŽEŠ, PORAĎ. DÍKY. J. H.

Madphill
Madphill napsal 20.11.06 v 13:07

Pro fanoušky, kteří si neví rady s výměnou:<br />
<br />
Jako spousta volnoběžkou &quot;postižených&quot; motorkářů, jsem se pokoušel tuto vyměnit sám, ale i přes fakt, že jsem měl originální nářadí, nešlo volnoběžku z kužele na klikovce sejmout.<br />
<br />
Později jsem zjistil, že jedinný, kdo mi dokázal &quot;fundovaně&quot; pomoci byl Moto Robert v Brandýsku u Kladna, který je výhradním dovozcem náhradních dílů.<br />
Volnoběžka je totiž přilepená!!!<br />
<br />
Pro případné zájemce umím poradit.

Madphill
Madphill napsal 20.11.06 v 13:04

Odpovědi:<br />
Sorry, že skoro neodpovídám - ale čas...<br />
<br />
Dětské nemoci? No to je přeci jasné - například volnoběžka. Volnoběžka je u Canyonů věčná otázka. Co se mi podařilo zjistit, tak kvůli tomu, aby Cagiva vyrobila laciný stroj, tak se pokoušela využít maximum dílů z jiných již hotových motorek. Proto například volnoběžka je použita ze starších a mnohem slabších (cca 350 ccm) motocyklů. <br />
<br />
Vzhledem k jednoválci je objem 500 ccm na jeden válec docela dost a tlaky, které působí na volnoběžku u motoru, který není vybaven dekompresorem jsou obrovské.<br />
<br />
Proto se tedy u spousty motocyklů v rozmezí 20 - 30 tis km objeví problémy s volnoběžným ložiskem na klikové hřídeli (volnoběžka).<br />
<br />
Samotná volnoběžka stojí cca 3500 Kč, ale bohužel je často nutné vyměnit spousta dílů a s prací v servisu to potom vyjde často přes 10 tis, což u motockylu za 70-80 tisíc považuji za dost.<br />