Honda CBR 954RR Fireblade (2003)

Vlastník Perda
Vloženo 18.7.2011
Aktualizováno 17.5.2012

Lehká, silná, hravá. Proběhla seznamovačka.

Chtěl jsem motorku, která mě nepřestane jen tak bavit. Navíc neokoukaná barevná kombinace. Po GPZ je to ohromný skok ve všech směrech, ale není záludná, takže není problém motorku krotit a postupně si na ní zvykat. Mám z ní velký respekt, takže radši pomalu a klidně.
Lineární nárůst výkonu mi maximálně vyhovuje - zatím - jezdím kolem 4-6tis. otáček a užívám si tu pohodu trochu vrknout plynem a mám pocit, že prostě letí.
Největší skok jsou asi brzdy, zadní neřeším, tu jsem téměř nepoužíval ani na GPZ, ale přední je prostě o několik tříd jinde. Zase naštěstí se velmi dobře dávkuje a žádné nepříjemné kousavé překvapení se nekonalo.
GPZ měla zadní gumu 130ku a zatáčky se daly projíždět v podstatě bez náklonu oproti Firebladu se 190kou. S GPZ jsem už věděl jak na to, teď v zatáčkách mám pocit, že zase začínám. Do zatáček jde ale krásně a naklání se sama, ale současný respekt mi ještě hodně brání to "řádně klopit" a tak postupně zjišťuji jak s touhle holkou zacházet.
Příjemné překvapení je pohodlí. Oproti GPZ tvrdší, ale širší sedlo a zadek bolí méně, posed je sice víc zalehávací, ale ochrana proti větru je mnohem lepší a celkově jsem po jízdě mnohem méně unavený a nic nebolí.
Při současné klidné jízdě mi vychází spotřeba na 5,6l/100km, uvidíme jak dlouho to vydrží.
29.8.11
Tak úvodní seznámení máme za sebou a pocity stále jenom kladné. Nejvíc mě potěšilo nové obutí, v mokru jsem neměl naštěstí zatím tu čest a doufám, že ani dlouho mít nebudu a na suchu prostě skvělé. Když se povede v zatáčkách chytit ideální stopu motka perfektně drží směr a gumy lepí a lepí, žádná nejistota. Naklápění ze strany na stranu je taky radost, jde krásně sama a lehce.
Otáčky držím při projíždění zatáček už výše tak 5 - 7.000 a je to paráda hlavně na výjezdech.
Nové desky si už sedly a nádherně se dávkuje brzdný účinek, jen při dobržďování lehce kvílejí, ale jak jsem četl zkušenosti tak to dělá kdekomu.
Zvýšení průměrné spotřeby na 7,2l/100km.

DemolitionDave
DemolitionDave napsal 10.05.12 v 14:26

Eddie666
Eddie666 napsal 09.05.12 v 15:08

Krásný kousek, tak opatrně 10 b

LukasHRC
LukasHRC napsal 21.02.12 v 20:42

Super farebná kombinácia Želám veľa šťastných kilometrov do novej sezony a máš tam 10 bodov

O.N.E.
O.N.E. napsal 26.07.11 v 17:13