renocar_unor

Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník SVSkritek
Vloženo 11.5.2011
Aktualizováno 31.3.2012

Moje druha motorka. Je to skoro litr s váhou šestky. Je moc hodna.

Tak pred rokem v březnu jsem začínal na SV. Uplynul rok a jelikož jsem dokončil školu a žacal více pracovat (a vydělávat). Tak jsem začal i vymýšlet blbosti. Jako že SV nejede a tak. Dlouho jsem přemýšlel co koupit. SV 1000 jsem vyřadil kvuli podvozku a nízkému výkonu. Dále jsem přemýšlel o gixxeru 1000 2004. Ale z toho jsem cupital po špičkách (sedlo 83cm). Nekdo mi radil at si vezmu sestku, ze je obratnejsi. Ale ja chtel litr ,ktery bude tahat i od spodu. No a pak jsem projel 954RR. Priznám se že motor mně na první projížče úplně nepřesvědčil svým lineárním chodem. Ale nakonec jsem si ho vybral ze spousty duvodů. Hlavne mne sedl posez. Jsem na tom schopny ujet i pres 300km v kuse.

+ Dobrý podvozek, přijde mi akorát tvrdý.
+ Pro mně pohodlný posaz, dosáhnu bez problémů na zem
+ Jednoduchá manipulace díky nízkému těžišti oproti SV.
+ Nízká váha (váží stejně jako SV650)
+ Žlutá barva
+ Dost místa pod sedlem

- No je to uz starsi rok vyroby. Vetsinou maji za sebou vice majitelu a nejake vady.
- Novym litrum nestaci ("jen 111 kw")
- V základu nemá tlumič řízení který je dost potřeba. Rozkmitana riditka ve 160kmh nejsou zrovna nejlepsi zazitek.
- Pro nekoho nudny motor

Zatím jsem na něm najel něco přes 500km. A na motor si zacinam zvykat. Libi se mi ze taha uz od 3000 ot/min. Ale nejlepsi je od to 8000 ot/min. Na prubeh si uz taky zvykam a neprijde mi tak nudny. Libi se mi ze to ma dlouhe rychlosti a nemusim tolik radit. Ale s jednickou se musi opatrne. Uz jsem jel nechtene po zadnim. Sestka pri 6000ot/min dela 150kmh. Coz je prijemna cestovni rychlost. Mam k tomu i ladak. Ale prislel mi dost hlasity. Tak jsem tam dal original vyfuk. Takze je to spis takova vcelicka. Na machrovani pred zakladkou to neni ale to prenecham mladsim. Je prijemne tam hodit pri 100kmh za 4 a poslouchat jen vitr.

Zatim se mi motorka libi. A doufam ze nebude moc zavad. Uvidime co bude dal. Mozna si pak koupim neco novejsiho. Ale je take mozne ze treba za 2 roky uz jezdit nebudu. Protoze uz tu na SS asi nebou podminky.

Kdyz jsem prodal SV tak mi chvili bylo smutno. Ale ted si na nej skoro ani nezpomenu. To je takova motorka pro zacatecniky nebo pro lidi co chteji spise cestovat. A ty kapoty to byl takovy bastl. I kdyz je fakt ze do zatacek asi padalo snadneji. Diky 160 pneu. Ale ted si zase uzivam ty vyjezdy. Jen abych nedostal highsider.

Ma super podvozek, brzdy, slusny motor, dosahnu na zem a je zluta, co vic si prat.

V plánu:
Tlumič řízení.
Krovna na sedlo.
Stompgrip.
Ztratil jsem leve zavažíčko na řídítka.

Jiz hotovo:
Výmněna oleje v předních vidlích.
Výmněna vzduhového filtru.
Nálepka proti odření na střed nádže.

26.5.2011
Najeto 1500km. Zvykame si. Jediny co mne trochu stve ze klouzou kolena. Ale stompgrip uz je objednany. Jinak velka spokojenost. Uz ani nevim ze jsem mel nejake SV.

18.6.2011
Najeto 3300km. Vcera jsem byl na vyjizdce a nevim jestli si to namlouvam. Ale po vymnene toho oleje ve vidilich se mi to zda lepsi. Fakt jsem si to uzival. Je to krasne stabilni i ve velkych naklonech.

28.6.2011
Tak uz ma na tachometru 40 000km. Ja mam na ni najeto asi 4500km. Uzivam si to cim dal vic. Akorat pneu uz pomalu dochazi :/

wsbk
wsbk napsal 03.06.15 v 08:18 10b.

PePe89
PePe89 napsal 06.04.15 v 22:36 10b.

Petta
Petta napsal 17.01.14 v 12:22

Pěkná, už jí jen chybí karbonovej akrapovic..

BlackGTI
BlackGTI napsal 31.12.13 v 09:48

pěkná včela

Mipule
Mipule napsal 10.10.13 v 20:26 10b.

Wow, to je mazel!