Ducati 1098 (2007)

Vloženo 14.6.2011
Aktualizováno 17.9.2015

Silné a slabé stránky Ducati

Vloženo: 27.03.2012, Uskutečněno: 18.10.2011, Zhlédnuto: 50x

Dne 15.10. uzavírám sezónu.

Nedostatky:
Obnažená kabeláž u konektorů řídící jednotky.Minulý majitel jí měnil za racing.Je možné že chyba nastala při neodborné montáži.Na 848 kterou mám teď také v garáži tenhle problém není.Při delší mokré jízdě a vniknutí vody do konektorů počítač zahlásil chybu a po vytažení a zandání klíčku stroj nenastartoval.Stačilo konektory odpojit a vyfoukat.Oprava byla snadná, kus pásky a obnažené kabely omotat až ke konektorům.
Menší nádrž.
Na zrcátka jsem si v pohodě zvykl.
Malý rejd, nemám s tím větší problém.

Silné stránky:
Perfektní podvozek, brzdy a jednoznačně motor.Nechci se opakovat ale ta síla odspoda je prostě návyková.Ano, Ducati nemá tolik koníků jako konkurence.Když se to tak veme tak jdu 5 let s výkonem níže a níže. Sedněte z Ducati na R1 apod. Co se děje? Něco je jinak.Od kdy má motorka ruční brzdu? A když už ruční brzdu má, proč nemá alespoň pořádnou klasickou? Ta motorka je šíleně hodná a kultivovaná.Žádné vibrace se nekonají.Pěkné svezení, slušná spolehlivost.Měl bych si Japonce zamilovat ale to uz tu párkrát bylo.Nechci rozpoutat věčné diskuze na téma Ital vs Japonec.Nemá to smysl.Kdybych měl psát své pocity tak si snad každý pomyslí ze jsem blázen.To se musí zkusit.Každý hledá něco jiného, nepřesvědčujme.Jezdím už nějaký pátek a tohle nářadí mi scházelo.Proč jsem nešel tenkrát do 916, 999 když jsem po nich tak toužil? Protože jsem byl tak trochu ovlivněn veřejným míněním že tohle je špatně a tohle dobře.
Nemá smysl radit někomu kdo není přesvědčen a nejde si za svým.Pokavad se tak stane.. není připraven Ducati vlastnit.

Příští rok na jaře chystám provětrat vypůjčenou 848.Pokavad bude zájem, napíši podrobné srovnání.

Figi25 (59) napsal 30.04.2014 v 21:44

super

DASOU (1) napsal 30.04.2014 v 09:34

Tak fajn, udělám nějaké fotos a napíšu srovnání.
848 se neprávem bere podřadněji.

Figi25 (59) napsal 30.04.2014 v 09:31

ahoj mě by to srovnaní ze 848 i zajímalo pokud si to ještě pamatuješ :D
jinak to co píšeš naprosto souhlasím kolem Ducati...já bohužel hned ve druhé moji sezoně vyzkoušel Ducati a to byla chyba...Bandit mě už moc nebaví :´- Mám ho rad ale mé srdce už patří V2