Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník Beny.
Vloženo 13.6.2011
Aktualizováno 25.10.2011

Fichtla jsem s otcem poridili na tzv. "fichtl cupy " , zaklad je jawa 20.

Ram
Fichtla potkali velke upravy a to hlavne predelani celeho ramu , navarena vzpera do ramu slouzi i k drzeni nadrze a sedla , potom nasldovalo prevareni tlumicu kvuli svetle vysce , a tako posledni hlavni upravou je predni vidlice ze simsona ktera ma lepsi zdvih nez fichtl a take lepe tlumi razy . Takhle to nak zacalo potom se pokracovalo takhle a takto vypada cely ram

Motor
Motor je zatim pouzit original , v planu jsou tyhle upravy :Zavodni valec s pistem od stejskyho , karburator dell orto 19mm , klapky na sani , bezkontaktni zapalovani VAPE a jako posledni uprava by mela byt 4Q prevodovka , zatim na motoru jsou tyhle upravy : 2 do sily , tyrystorove zapalovani .

Kola
Kola jsou pouzite Mitas a to 2,75x16 v predu a vzadu je 3,5x16 stemahle kolama to na trave bahne drzi jak pribite a kdyz se slapne na brzdu trhato trsy travy , ve predu je take pouzit rafek simson kvuli vidlici

Brzdy
Ve predu je pouzita brzda ze simsona kvuli lepsimu brzdnemu ucinku a taky kvuli tomu ze kolo z fichtla ve vidlici nedrzelo tak jak melo a zachyt reakce se pohyboval , Zadni brzda je original fichtl akorat jeji ovladani proslo velkou zmenou a to tak ze misto lanka ktere bylo original je tedka tycka takhle to nak vypada a este takto

Plasty
Plasty a sedlo jsou pouzity z Dirt biku

Ostatni
Mezi dalsi upravy bych akorat napsal chcipak na riditkach

Konecna podoba
takhle vypada fichtl tedka ve vzhledu se upravy uz konat nebudou .

dančic
dančic napsal 01.10.12 v 19:31

fajná práce, jenom jsem trochu skeptický k zanechání původního kříže stupaček... viděl jsem nejeden ulomený kártr

Mazlík11
Mazlík11 napsal 05.06.12 v 08:14

Teda obdiv!! Z takový skořápky takovou krásku moc šikovnej kluk,jen tak dál!! 10b. jistých

vilda.cz
vilda.cz napsal 15.12.11 v 22:01

Super

kaw38
kaw38 napsal 26.09.11 v 17:24

pěkna prace 10.b

LadaMacek
LadaMacek napsal 23.08.11 v 23:07

Super práce... ...jsi docela talent.
Z takovýho kripla jsi udělal v celku obstojnou mašinu.Možná na to sbalíš i nějakou mindu
Ode mně máš desítku.