Cagiva N90 (1992)

Vlastník Jirke
Vloženo 2.5.2011
Aktualizováno 19.11.2018

Prvni velka motorka, na kterou mam jen 100% pozitivni vzpominky

První dojmy - Zamotana hlava z razeni 7°, neskutecna sila po presedlani ze simsona, prvni projizdka po meste zpusobila zaludecni nevolnost, ale chtel sem znovu a znovu.. No po letech me nenapada vubec nic, co by na ty motorce a na jejim vyberu bylo tenkrat spatne :)

Kdyz jsem prodal simsona, tak jsem vicemene koukal po necem terennejsim a vzhledem k financnim moznostem a mym zkusenostem, ani jsem nepremyslel o necem jinym nez o kubature 125ccm.
Prvni na rade byla nejaka terenni Cagiva od chlapka z Trebechovic, ale nemela starter, otackomer...sice jsem z ni byl poprdenej, ale hledal jsem jeste neco jinyho. Tak jsem prisel na nejakou Gileru ve stylu cestovniho endura Paris-Dakar...tu jsem uz malem kupoval, ale nemel jsem jeste cash, navic byl snih venku...a ja nemel papiry :) Pak mi nekdo rekl, ze na Gilery se tezko shani dily...a tak jsem ji taky nechal bejt... Ovsem ale vedel jsem, ze moje dalsi motorka musi byt cestovni enduro...
Jednou jsem s tatou projizdel Zichlinkem, kde v garazi rodinnyho domku mela firma Paolo bazar. Vlezli jsme tam a tam stala bila Cagiva v barvach Lucky Explorer. Strasne se mi zalibila, tak jsem seprodejce zeptal, jak se to jmenuje. Ze prej Cagiva N90. OK, tak jsem podekoval a doufal jsem, ze v bibli (Annonce), najdu cagivu N90. TO jsem jeste nevedel, ze techto modelu bylo v CR strasne malo...ale mel jsem neuveritelny stesti, protoze jsem tam svou vysnenou Cagivu N90 nasel. Byla to motorka, ktera se udajne oficialne do CR nedovazela. Malokdo vi, ze je to N90, protoze spis se tahle motorka objevuje pod nazvem Tamanaco (ale to je starsi model teto Cagivy do roku 1990). Uplne presne si pamatuju, jak jsem tenkrat vzal tu annonci v supermarketu Mana (dnesni Albert) a jeste pred pokladnama nasel inzerat Cagiva N90... No hned jsem tam volal, kluk v pohode, poslal postou fotky v obalce a kdyz mi prisly, nebyl jsem schopen se vubec soustredit ten den na skolu. Totalni nadseni. Vubec nevadilo, ze byla 185km daleko a ja nemel jak ji dostat do HK.
Jednoho jarniho dne jsme s nasima sedli do auta a zajeli tam - do Nove Bystrice k panu Kosovi. Nadchlo nas prijemny jednani majitele, ukazka, testovaci jizda (vubec jsem na tom neumel a nemel na to papiry), ale i tak jsem zvladl ten sedmikvalt :) CEsta motorky domu byla trochu slozita, vzhledem k tomu, ze jsme nemeli vozejk, jsme to resili prepravou kamionu z Budejovic do HK, ktery jezdi lpro firmu, v niz tata delal. Uz ani nevim jak dlouho to trvalo od prvni navstevy do dne, kdy prijela do HK. Kdyz jsem ji prebiral v HK ve skladu v bauMaxu, byly to pro me trojnasobny Vanoce :) OD toho dne pak jeste trvalo nakej ten mesic, knez jse, udelal papiry a hned po nich jsem vyrazil za kamosem na chalupu do Orlickych hod, ktery se mi od tohoto dne staly druhym domovem. Najezdil jsem tam nespocet kilometru, byly to moje nejlepsi motorkarsky leta. I kdyz jsem s ni nebyl nikdy dal nez 60km od domova, tak mi to naprosto stacilo a bylo mi dobre..
Motorka me nikdy nenechala stat, jen jednou nejakej vandal v kolarne v panelaku rozlomil plast a vyndal baterku. aja ji tam pak vracel a omylem prohodil +a- a vyzkratoval pojistku, na coz jsem pochopitelne sam neprisel. Od ty doby prestala motorka dobijet a ja byl trochu spatnej. Ani Moto Havrda v HK na to neprisel...az jednou v lete, opet v Orlickych horach, jeden obycejnej kluk, kdyz mi spravoval pretrhanou kabelaz v riditkach, prisel na to, ze je praskal pojistka. Tak ji vymenil a od ty chvile dobijeli zas fungovalo. S touhel motorkou jsem byl docela sef, bylo to neco co jen tak nekdo nemel. Mel jsem ji od 17 do 18ti, dve sezony, prodal jsem ji kvuli nakupu auta a tim jsem prerusil svoji motokarieru na 4 roky.
Kdyz jsem pak na jedny ze svych dalsich motorek projizdel Novym Mestem nad Metuji, potkal jsem Cagivu v protismeru...otocil jsem se, dohnal ji a pokecal s majitelem, ktery ji koupil od myho nastupce. Prijemny setkani...nostalgie. Jakpak se ma asi dnes.. ??

Prodano v zari 2000

kobra3979
kobra3979 napsal 19.02.13 v 13:30 10b.

tak ji nejspíš koupil odněkud z hradecka říká jeho syn víc nevím :-p ještě se poptám ale je dost možný že je tvoje protože n 90 tek moc není :p tak mi pak napiš jak si na tom ahoj Dan