Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník Štumby
Vloženo 25.4.2011
Aktualizováno 7.4.2012

Co napsat k této motorce... Aprilia Tuono 1000R je pro mě nádherná motorka. Italové to proste umi :)

Masinu jsem koupil od mého známého, který ji zakoupil před 5 lety novou v A-Spiritu. Motka byla plně a pravidelně servisovaná v A-Spiritu (doloženo fakturami a servisní knížkou) a když jsem dostal informaci, že jí asi prodá a půjde směrem k Ducaty Multistrada, tak nebylo pro mě složité rozhodování. Motorka s jasnou minulostí a ještě od známého se nedá nekoupit.
Pro Toničku jsem si dojel pěkně autobusem, hodil na sebe hadry a hurá 300km domů. Musím říci, že mě spoustu lidí odrazovalo abych si to rozmyslel a radši jí přivezl v dodávce, ale když jsem dojížděl k domovu a vymýšlel ještě různý zajížďky, tak jsem rád, že jsem nikoho neposlechl a pěkně si to seznamování užil.
Motorka mě dostala jak velice příjemným posedem, tak jízdními vlastnostmi. Po 300km žádné bolení zad ani jiné problémy. Podvozek funguje na jedničku a během chvilky jsme si na sebe začali velice dobře zvykat. Brzdy (přední brzda) funguje perfektně. Zadní jak už ostatní majitelé psali nefunguje vůbec, ale u dvouválce kdy jen brzdění motorem jde skoro na předek fakt na ní zapomenete velice rychle. Motorka je osazena dvěma výfuky Arrow a to je nádherný rachot. Výkon motoru nemohu až tak dobře posoudit, protože s takhle silným strojem nemám velké zkušenosti, ale pro mě je to prostě mazec. Zabírá již od 3500 a pak v 6000 začne fakt peklo... Nádherný zátah ve mě budí opravdu respekt a v zatáčce dlouho čekám, než ten plyn otevřu na plno, přece jenom bych se nerad dočkal, že mě předběhne zadek
Již jsme spolu najeli něco málo přes 1500km a musím přiznat, že si to moc užívám, začáteční bolení rukou je pryč a pomalu se dostávám k větší a větším náklonům (neustále si ale připomínám pravidlo, které je potřeba přejít bez nehody a to "už mi to jde " motorka šlape jak hodinky, vřele všem doporučuji její koupi.

Tomas_
Tomas_ napsal 03.12.11 v 21:27

Qbi-C
Qbi-C napsal 08.08.11 v 08:27

tenhle kauf se vyplatil, at slouzi

KarlZ750
KarlZ750 napsal 29.06.11 v 20:41

Krásný Tuono a ty vejfuky 10b. a ať to lítá

MobyDick
MobyDick napsal 06.06.11 v 20:26

Dneska jsem tě viděl, nádherný stroj a ten zvuk ani nemluvit, to nejde popsat tu krásu

vale46kart
vale46kart napsal 24.05.11 v 06:49