Honda XL 700V Transalp (2010)

Vlastník Trandik700
Vloženo 6.4.2011
Aktualizováno 7.3.2023

Splněný sen, nový Transalp 700 byl jasný cíl, nic jiného jsem ani nezkoušel. Pro mne ideální volba, jsem nadmíru spokojen.

První dojmy - Pohodlí, až nuda oproti Jawě 350:-). Příjemný zátah odspoda bez kopanců, pěkný hlubší zvuk. stabilita a držení stopy v zatáčkách. Vibrace jen lehké do stupaček při vyšších otáčkách, řídítka odpružené a se závažími v cháničích páček Barbusters jedna paráda. Naproti tomu chybí trochu šestka a kupodivu mi chybí ukazatel zařazené rychlosti, to jsem si nemyslel, že budu taková sračka, ale chybí to :-) Tvrdší pérování oceňuju na silnicích, tam jezdím většinou, je to jako cesťák. V terénu po šotolině jen ve stoje, jinak hraje žaludek se střevy fotbálek.

Nemám zatím moc najeto, ale dojmy jsou jen ty nejlepší. Chtěl jsem hodnou, pohodlnou, ale i svižnou sílu na delší výlety do hor, no a to mám. Rozmýšlel jsem verzi s ABS nebo bez, ale nakonec jsem rád za ABS, funguje naprosto přesně a spolehlivě a ne zbytečně brzo. Dále jsem ještě pořídil vyhřívané hefky Oxford sport, doporučuji. Zbytek doplňků později, až účet dovolí .
Už mám najedo 12 tis. km a účet už dovolil, takže přibyl padák GIVI, chrániče páček Barkbusters, topcase GIVI Trekker 46, držák+nepromok taštička navigace/mobilu GIVI, autozásuvka 12V. Kladně hodnotím výdrž Bridgestone Trail Wing, vzadu vydržel 9500km a to je na tom ještě občas viditelný vzorek.

Trandik700
Trandik700 napsal 09.07.11 v 23:55

Zdar sousede, no jo no, Jawka už je někde v teple na jižní Moravě, musela jít. Teď se ale nemám v čem hrabat, ten novej stroj už nic než benzín nepotřebuje , jo vlastně jo, musím mazat řetěz, to u Jawky jsem ho jednou namazal u už o něm nevěděl.

Temelínek
Temelínek napsal 15.06.11 v 13:03

Romane pěknej stroj, hlavně at slouží jak má a hodně pěknejch kilometrů kam šla třiapůla, vždyt to byl člen rodiny-nebo ne? , já si jawičku držím pořád nablízku a asi ji neprodám

Soboťan
Soboťan napsal 12.04.11 v 08:27

K tomu pérování: Když jezdím na Transalpu sám a po našich záplatovaných cestách tak je motorka tvrdší a trochu kope do zadku. Ladění útlumu na zadním tlumiči není zase až tak moc poznat. Rozdíl poznáš až motorku naložíš. Postačí zadní topcase a nebo spolujezdec a dost se to změní, a když motorku naložíš co se na ní vejde, tak můžeš jezdit i po poli a nic neucítíš. Je to prostě motorka na cestování a na to aby tě plně naložená vozila po dlouhejch dovolenejch. Takže to, že je motorka tvrdší když jezdíš sám je úplně normální a na těch našich silnicích, to se ani nedivím jsou v takovém stavu, že je lepší na nich jezdit ve stoje .

kráálík
kráálík napsal 11.04.11 v 22:19