Suzuki GS 500E (1995)

Vlastník rodrigo73
Vloženo 8.3.2011
Aktualizováno 8.3.2011

Moje první opravdová motorka po autoškole, zbouraná a znovu postavená. GS 500E s kapotáží FiveStar.

Motorku jsem pořídil ještě při autoškole, stála vždy za rohem a jak skončila výuka už drandila po městě. Super stroječek do začátku, měla 25kw což je na seznámení tak akorát. Po roce ježdění mě sestřelila slečna, co nutně potřebovala odbočit, a motorka byla zralá na kompletní přestavbu. A když něco dala pojišťovna, tak motorka dostala nejen kompletní lakování, ale i otevření na plný výkon, KN filtry, laďák Tenax a z Německa kapotáž FiveStar, alarm s dálkovým startem.
Motorka jela jak pila, laďák ječel, kapotáž v Ducati červené přidala ego, nové Michelinky rvali asfalt - a po 1500 km se rozpadla klikovka. Na D5 u Berouna ve zhruba 140km/hod.
V servisu mi spočítali cenu opravy, a bylo jasno. Naštěstí se tam ukázal super chlápek, co to ode mě koupil. Byl to Kaskadér Pavel Hanzlík - a GS chtěl pro parťačku Katku.
Nejen že mi pomohl od pro mě problémové opravy, ale ještě mi sehnal Bandita 600S.
Na GS nedám ale dopustit, letos začne manželka motorkařit tak první strojek je jasný. Na GS je fajn že toleruje začátečníky, je lehounká, když spadne tak škody nestojí za řeč. První modely do r.92 měli problém s napínákem rozvoďáku - a navíc neměli štelovací vidlici. Já to vyřešil hustším olejem a progresivní pružinou.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.03.11 v 19:14