Kawasaki KZ 650D (1980)

Vlastník Byko
Vloženo 28.2.2011
Aktualizováno 28.2.2011

Moja krásna Kawasaki KZ 650D r.v.1980, babička ktorá si zaslúži žiť

Tento krásny stroj vlastním iba 2 roky, ale keď som ho prvý krát uvidel u staršieho pána na dvore stáť iba tak pod chabou plachtou, povedal som že toto si táto babička určite nezaslúži. Založili sme baterku, naliali trochu benzínu, pár krát pretočili nakopávačkou a po stlačení štartéru bolo rozhodnuté.
Po pár prehádaných dňoch z manželkou som našiel spôsob ako zaplatiť tento klenot bez toho aby narušil rodinný rozpočet a už bolo v technickom preukaze moje meno.

Aj keď bol stroj v pôvodnom stave a stav na tacho ukazoval 21 620 km, bolo treba venovať mu pár desiatok hodín umývaním, leštením, hladkaním a pod. Stroj som čiastočne odstrojil, rám vyleštil, niektoré diely dostali nový chróm, skrutky som vymenil za nové, premastil ložiská v kolesách, lanká a reťaz. Lak mala v slušnom stave a tak som sa rozhodol nastriekať iba nádrž a blatníky do čierneho lesku. Taktiež disky už niekto v
minulosti prelakoval na bielo a tak som ich vrátil do pôvodného stavu. (čierna matná a hliník)
Po tejto detailnej omladzovacej kúre a skompletování sa zrazu pýšil v garáži tento klenot, ktorých už na cestách veľa nevidieť a velmi ma potešilo keď zaujal aj pár majiteľov ďaleko novších strojov.
Prekvapili ma aj jazdné vlastnosti.Aj keď má táto Kawasaki KZ 650D prevádzkovú hmotnosť 236kg, pri výkone jej 48 kW radového štvorvalca sa nemusí vôbec hanbiť ani pred novšími strojmi.Taktiež zdvojená kotúčová brzda vpredu a jeden kotúč vzadu zaručuje bezpečné a citlivé brzdenie aj pri vyšších rýchlostiach. Spotreba paliva sa pri mierne športovej jazde vyšplhala na číslo 5,7 l/100 , ale zajazdil som aj menšiu.
Toto všetko rozhodlo, že tento klenot asi už nikdy nezmení majiteľa aj keď som ho pôvodne chcel iba dočasne.
Túto sezónu sa chystám ukázať tento skvost 80.tych rokov našim rakúskym susedom a zdolať Alpy.

To by bolo asi v skratke všetko, určite sa ešte s Vami podelím
o ďalšie motozážitky a prajem všetkým veľa štastných kilometrov.

S pozdravom BYKO.

Vili.s9
Vili.s9 napsal 04.07.16 v 12:41 10b.

Paraaaaada chlape!

kura
kura napsal 12.12.11 v 16:27

Fajnova mašinka!mam podobnu a tiež by som ju rad dostal do takeho stavu!Dávam 10b

Dusky
Dusky napsal 16.04.11 v 09:17

Krásny repas,pritom úplne jednoduchý,žiadne veľké zásahy,100% precíznosť,majiteľ fajnšmeker-puntičkár,Ale keby ste to moto videli,keď ju doviezol.No teraz je určite v dobrých rukách

kebo
kebo napsal 15.04.11 v 16:33

10b Pripajam sa. Pekne si ju zreparoval, viem sa sa budes o nu dobre starat. Zelam vela bezpecnych km!

rerdo
rerdo napsal 15.04.11 v 08:06

BYKO, motorka dobra, sak sme spolu uz nejaky ten kilometer zajazdili, ale ak pojdes naozaj na ten vylet do alp,co slubujes uz rok, tak ja zozerem svoju ojazdenu pneumatiku