Yamaha XV 125 Virago (2000)

Vlastník ghostride
Vloženo 5.12.2010
Aktualizováno 9.1.2018

Takové malé splňení dětského snu, jsem moc rád že jí mám.

První dojmy - První dojem byl parádní! Před tím jsem rok jezdil na skútru a celou tu dobu jsem snil o téměř jakýmkoliv chopperu s dvouválcem, delší vidlicí a...no však to znáte a po první jízdě jsem si řikal: Jo, takhle jsem si to představoval! Časy a lidské chutě se ale mění a já zatoužil a originálnějším Viragu než jaká jsou všechna ostatní. Zároveň jsem se ale nemohl pustit do žádné radikální přestavby hlavně protože jsem každý den dojížděl 20 km do školy.

Doplňky na motorce - Doplňky nejsou, spíš vyměněné originální díly za lepší a hezčí jako třeba menší blinkry, vlastnoručně vyrobené sedlo a držáky zrcátek z nerezu. Taktéž jsem přemístil "tykadlo" s odrazkou pod značku a sundal chromovanou ledvinku s náhradními žárovkami. Chtěl bych ještě sundat tu ve které je vzduch. filtr ale to by znamenalo vyrobit nový airbox a doladit karbec jet kitem takže to je zatím ve hvězdách.

Prostě moje Virážka. Postupně sem se do ní zamiloval. Samozřejmě že to není úplně ideální stroj ale dá se dotvořit k obrazu svého majitele. Vim že někteří ohrnují nos nad chopper a 125cítka? Ale s něčím se začít musí.

Moje zkušenosti pramení hlavně z každodenního dojíždění kdy jsem nalítal 20 000 km za dva roky. Jinak jsme podnikli několik cest i ve dvou + bagáž na tři dny pod stan. Na to že je to 125cítka jela ještě pořád slušně a co si budem povídat soudruzi japonci to mají vymakaný takže nebyl problém 4 hodiny jet pořád na plno i když má najeto přez 50 000. Chce to jen dělat poctivě pravidelný servis.
Já mám nejradši pěkný klikatý okresky kde se dá jet pěkně plynule, motorka s dvouválcem se dá pěkně řídit jenom motorem a když už chcete jet ostřejc, musíte jí držet pod krkem a na brzdy přitlačit ale nestalo se mi nikdy že by vyloženě nestačily. Nevyhovoval mi velký skok mezi čtvrtým a pátým rychlostním stupněm tak jsem dal sekundár o zub víc do rychla takže se čtyřka víc využiju, dá se přetočit až zhruba na 85km/h a pětka je potom na rovinky a z kopce. Je to ale spíš asi o zvyku a stylu jízdy.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 28.02.13 v 09:06 10b.

ať ještě dlouho slouží

MimoCZ
MimoCZ napsal 17.03.12 v 21:13

Zalezi na tom, co clovek ocekava a spravny showbike neni o rychlosti. Dvouvalcova 125 je uzasnej stroj a vim o cem mluvim
Kdybych neprodaval, take bych svoji Rebelku upravil.

Temnice
Temnice napsal 13.01.12 v 12:41

Ahoj! Do novýho laku bych neinvestovala, uvidíš že za chvíli ti to začne štvát že do kopce ostatním nebudeš stačit Padne 18 a budeš chtít víc Každopádně do náctin super stroj!!! Plno kladně prožitech km!

Krmi
Krmi napsal 25.06.11 v 19:49

Pěkný virago za 10b a suprovou motosezonu a hodněš km v sedle mej se

Halir109
Halir109 napsal 23.02.11 v 21:04

Pěkný virago a proto ti dávám 10 bodů, Taky mám 125 virago ...