Jawa 350/639 (1991)

Vlastník john-mcclane
Vloženo 1.9.2010
Aktualizováno 23.9.2018

Jawa 639, najeto 40 tisíc autoškolou. Perfektní motorka od 18 let.

ČZ 180/487: Vyhrál objem

První dojmy - Po přesedlání z padesátky to bylo jak sednout na Hayabusu :D

Koupena v prosinci 2009 (28. prosince jsem ji vezl domů 80km po vlastní ose)
Měla najeto 41 000 km, ale motor je na svůj věk velmi velmi zachovalý.
Kladívkové zapalování nebylo od výroby seřizováno!!! Šrouby byly ještě zaplombovány.
Byla nutná nová baterie, brzdové destičky ... jen minimální servis.
Velkou výhodou je karburátor Delorto který v porovnání s Jikovem přidal nějakej koník, znát je to hlavně při rozjezdu který je nyní velmi svižný.
Spotřeba je necelé 4l/100km.
Za sezónu 2010 zatím najeto zruba 4000km. Největší "závadou" byl upadený drát baterie, prasklé spojkové a plynové lanko.
Jel jsem s ní 200km v kuse pouze s malou pauzou na oběd, za deště a motorka to zkládla naprosto v pohodě.
Největší zápor na ní je absence kamenné prodejny s náhradními díly v okolí Olomouce - neustálé objednávky přes internet a placení poštovného.

2011: Udělaná kompletně nová elektrika, spojka, primár, a přidán nosič s kufrem. Nosič se dle mého názoru velmi povedl a nevypadá jak některé domácí fušárny kterých je tu víc než dost.

2012: Najeto 50 000km. Kromě spojky a primárního řetězu z loňska není na motoru jediná úprava a ani nezvoní. Prostě ve výborné kondici. Maximálka byla podle GPS změřená na 110km/h a průměrná spotřeba při takové normální jízdě kdy se neomezuji je 4,3l. Mazání 1/55 minerálním olejem značky Alpine, který téměř nekouří.

2013: Přestavba předního kotouče na plovoucí. Výměna přední pneu za Metzeler ME22 - dobrá volba

2014: Prohlášení motorky za kompletně dokončenou, bez dalších plánovaných úprav

2018: Čtyři roky jsem to tu neaktualizoval. Během té doby se toho na motorce událo tolik, že musí stačit jen fotky, protože bych to všechno sepisoval týden. Po koupi Guzzi jsem se ji pokoušel prodat, ale když volala hromada potentátů co neuměli pozdravit, představit se a jediné co je zajímalo kolik jim cuknu s cenou, tak jsem ji zase stáhl, odstavil ke zdi a bude čekat na svou chvíli, která určitě opět jednou nastane. Jinak asi nejzajímavější věc. Motor má najeto přes 80 000 km bez GO a výbrusu a stále má nádherný zvuk

kuzmič
kuzmič napsal 29.08.12 v 08:16

Pěkná Jawa
A ten nosič na kufr.. to je super, toto!!
Jen tak dál, ať Ti slouží...!

Ast-Štefan
Ast-Štefan napsal 11.06.12 v 12:48

Pěkná Jawka! Mohl by si pls trochu odtajnit ten nosič co tam máš?Nějaké foto díky.

BadRX
BadRX napsal 30.05.12 v 13:36

Pekna Jawka! A mas to i pekne nafocene!

Sema
Sema napsal 28.02.11 v 12:01