Yamaha FJ 1200 (1996)

Vlastník jean192
Vloženo 21.7.2010
Aktualizováno 25.4.2011

Vloženo: 29.08.2010, Uskutečněno: 24.08.2010, Stav tachometru: 51200 km, Zhlédnuto: 26x

Spravili sme si s priateľkou výlet v Tatrách. Neviem ako, ale do motokufra a tankvaku sme sa zbalili komplet aj s notebookom. Keď ideme autom, je plný kufor aj zadné sedačky :o). Cesta do Liptovského Mikuláša bola celkom v pohode, akurát obmedzenia kvôli výstavbe diaľnic boli otravné. Tempo sme mali pomalé, len tak aby sme nebrzdili premávku. Najviac zábavy som si užil na donovaloch, až tam som pochopil, načo majú motoboty slidery... Priateľka je zlatíčko, ani mi nič nepovedala :o).
Na druhý deň sme sa boli len tak previezť, smer Liptovská Mara. Okolo sú perfektné okresky so slušným asfaltom, odporúčam prejazd na Zuberec, je tam novučičký asfalt a kopa kopa ostrých zákrut. Chceli sme si pozdrieť Oravskú priehradu, ale trochu som poblúdil a otočil som to 2 km pred ňou, smola. Späť do Mikuláša som ťahal najrýchlejšou cestou po diaľnici, na ktorej som za to trochu viac ťahal, takže moja bola celkom dobre vyfúkaná.
Pred návratom do Nitry sme sa chceli ešte pozrieť do Slovenského raja. Hneď v prvej dedine romantika jak hovado - cigánky prali veci v potoku, v ďalšej dedine ma už chytali obavy, cez tretiu som už radšej šiel tak rýchlo ako sa dalo, toľko cigáňov som ešte v živote nevidel (Belochov som nevidel žiadnych). V tej prdeli bol aj asfalt naprd, tak sme postáli pri pamätníku bojov počas SNP v Tesnine, spravili sme pár fotiek a pálili domov. Zase sme sa otočili fajne, ešte pár km a mohli sme sa pozrieť do Dobšinskej jaskyne. Sem tam by bolo dobré pozrieť aj do mapy ešte pred cestou.
Výletík to bol pekný, za 3 dni sme natočili cca 850 km, zmokli sme len raz na diaľnici. Počasie nám prialo, zväčša bolo oblačno, tak sme sa aspoň nepotili. A mám aj jedno ponaučenie, na dlhšiu jazdu nikdy bez spreja na reťaze a bez motorového oleja. Do Nitry sme šli totál veget - spotreba 5,7 l/100 km je zatiaľ najmenšia spotreba, akú som mal.

• spojler GIVI

Tak som na mašinu domontoval prídavné plexi Givi, pôvodne je to spojler k Suzuki V-Strom. Zase je jazda o trochu pohodlnejšia. Pri jazde v meste môžem mať otvorené plexi na helme a takmer mi do nej nefúka. Najlepšie je t

Vloženo: 15.04.2013
    Uskutečněno: 14.04.2013
  • Kolečko po Slovensku

Vyrazili sme si s ľadvinkou z Cabaja, smer Žiar nad Hronom, s prestávkou v Novej Bani. V Žiari sme odbočili na Prievidzu. Medzi Žiarom a Handlovou sme prefrčali okolo nejakého mlyna, zaujala ma reklama, že porcie ako pre

Vloženo: 08.08.2010
    Uskutečněno: 08.08.2010
  • 1. dlhšia jazda

Tak som sa previezol prvých 100 km v kuse. Celkom fajn vozenie, len to chce dlhší sekundárny prevod. Bol som dotankovať, spotreba strašná, 6,7l/100km. Koľko by vzala, keby jej nakladám?! Stále mi niečo dymí spoza motora,

Vloženo: 23.07.2010
    Uskutečněno: 23.07.2010