ČZ 250 sport (1983)

Vlastník Honziss
Vloženo 9.7.2010
Aktualizováno 9.7.2010

Můj první ostej kros. Koupili jsme ji od armády - oddíl Dukla. Byla to tovární ostrá motorka a taky jela jako prase. Docela mě párkát potahala, ale helma Casida, rukavice na zahradu a vojenský tenisky to pošéfovaly.

Málokterý z motocyklových výrobců se může pochlubit tak úspěšnou bilancí v historii světového motokrosového sportu jako značka ČZ . Zdobí ji sedm titulů mistrovství světa , což ji v historickém pořadí firem řadí na páté místo za značky Suzuki , Yamaha , Husqvarna a Honda . V šedesátých a sedmdesátých letech představovaly tovární \"čezety\" ve všech objemových třídách motokrosového MS vrchol tecnické úrovně . Za jejich řídítky se objevovaly takové hvězdy jako J. Robert , P. Fridrichs , V. Arbekov , R. De Coster , G. Mojsejev , S. Geboers , D. Bickers , R. Tibblin či z našich reprezentantů J. Falta , V. Válek , A. Barborovský , Z. Velký , J. Churavý , J. Stodůlka , P. Dobrý , M. Halm a M. Nováček.

Provaz1
Provaz1 napsal 16.03.11 v 19:58

pěkná- věřim že jela jako prase

Speedy_James
Speedy_James napsal 09.07.10 v 23:11

ČZty jsou a vždycky byly částí motocyklového vývoje, jak v závodech, tak na běžných silnicích... Škoda jen, že se nechytily v době 90 let a pak to šlo už jen z kopce , ale vždycky tu zůstanou s náma