Yuki RS 125 (2008)

Vlastník D.A.G.R.
Vloženo 21.6.2010
Aktualizováno 4.2.2012

Originální název je qingqi QM 125 2D. U nás jí říkame Yuki RS 125. Motorku jsem koupil 20.6.2010. Na 125 má výborný zvuk a vypadá oproti některým 125kám dosti vyspěle.

Je to příjemná změna po 2.7kw.
RSko jsem předtím ještě na vlastní oči neviděl, ale na obrázcích(které jsem hodně studoval) vypadala opravdu moooc pěkně , a proto jsem měl obavy, zda-li se mi ve skutečnosti bude líbit.
A ona se mi opravdu líbila , dokonce víc než na obrázcích, chvíli jsem ani nevěřil, že je to 125ka. Všechno bylo mohutné, už to nebyla 50 ale 125 , zvuk byl taky na 125 hezkej, prostě už to byla motorka (netvrdim,že Simson ne, ale… ). A tak se jelo domů s novou motorkou na vozíku za autem, neboť pršelo a já ještě neměl zkušenosti s jízdou v dešti.
Původně jsem chtěl něco víc na cestování, ale jsem rád, že jsem si koupil RSko. Neříkám, že byla bez chyb, třeba zpracování není takové, jako u jiných motorek, ale to by i cena nebyla taková, že… .
Po první jízdě jsem byl jak v tranzum, bylo to prostě super (naklápění do zatáček v rychlostech o kterých jsem si mohl předtím jenom nechat zdát), je pravda, že jsem se bál ostřejšího posedu, ale vše bylo super, až na lehké vibrace, které jsem pociťoval při točení nad cca 7000ot/min, avšak cítil jsem, že mi padne jako ulitá. Jo a to že někomu nebrzdí je nějaké divné mně teda brzdí velice dobře a nikdy se mi nestalo, že bych nedobzdil , i když jsem už měl na mále.
Momentálně mám na RSce najeto asi 1700km což, není moc , ale za 3měsíce je to pro mě zatím docela velké číslo . Byl jsem s ní už na srazu Vysočina. A zatím nejdál, kam jsem jel, byl Havlíčkův Brod. A zatím mně vždy dovezla jak na místo určení, tak i domů.
Motorka dostala novou přední pneu Pirelli Diablo, a musím uznat, že je to o 50% lepší, budu uvažovat o výměně i zadní, aby to bylo o 100% lepší , ještě bych chtěl nový řetěz, protože ten co tam je, se nějak podezřele rychle natahuje a tak se modlím, aby ještě vydržel tuto sezo´nu a v zimě příjde vyměnit, vyměním i přední parabolu, neboť když jsem jel cca 2 hodiny v kuse se zaplými světly, se mi rozškvařily zobáčky, které drží žárovku, která ještě ke všemu moc nesvítí tak jsem byl docela nasr…. ,ale jiná parabola a halogen to jistě zpraví (doufám), ještě bych chtěl nějaké ty karbonové dopňky na nádrž.
O motorce si myslím že se výrobci (což je Yuki) model RS povedl. Při jízdě jsou cítit lehké vybrace, ale dá se to vydržet a svezení taky není žádná „noční můra´´ .
Jestliže se Yuki bude dále vyvijet, tak se můžeme za pár desítek let (možná) těšit na hezké a kvalitní stroje srovnatelné s japonskými.

Nějaké ty technické údaje:
délka x šířka x výška (mm) 1985 x 752 x 1065
rozvor kol (mm) 1290
typ motoru čtyřdobý jednoválec OHV chlazený vzduchem
vrtání x zdvih (mm) 56,5 x 49,5
zapalování CDI
mazání tlakové - automatické
typ motorového oleje Shell 10W - 40
palivo (minimum) 95-ti oktanový bezolovnatý benzín
spojka lamelová v olejové lázni
typ převodu řetěz
baterie 12V 7 AH
pojistka 20A
houkačka 12V 100 dB

///
V sezoně 2011 (duben) mám nejeto 500km z toho 130 v kuse s menší přestávkou a celá motorka bez jediné závady
Od dubna mám najeto 1200km bez závady jenom jsem přidával nějaké doplňky
///
od června najeto dalších 1200km s toho 150km v kuse bez přestávky, motorka jele výborně, motoka bez závat, spotřeba 2,2litru/100km
///
Motorka již prodaná, zažil jsem s ní mnoho užasných zážitků a doufám, že novému majteli dá tolik zkušeností jako mně.

Alesko
Alesko napsal 04.02.12 v 23:36

Mas ju moc peknu 10b a nech dobre sluzi .

DěckoCZ
DěckoCZ napsal 21.01.11 v 18:40

nechcu vam nic kazit ale ono to otevrit nejde bo 7,4 je max takze pojem otevtit neplette u 4T ale k 2T

D.A.G.R.
D.A.G.R. napsal 03.09.10 v 17:24

Já už jsem to otevřený koupil, ale je to dělaný v servise. Jinak dávám za motorku a za recenzi 10b.

martin1986
martin1986 napsal 31.08.10 v 11:03

Nazdar.chci se zeptat kde je omezovač?Mám téže RSku a mám na ní něco přes 18tis km.a chci to otevřít.
jinak dávám 10b. a hodně km v pohodě a bez nehod