Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Nalezeno 34 záznamů

Dzeronimo
Dzeronimo napsal 19.06.13 v 13:58

Ahoj,
pořídil jsem si 21 z roku 1976 a nyní jsem se pustil do oprav. Tvůj stroj je krásný, přeji ti ještě nekonečno bezpečně a bez závad najetých kilometrů. Jen se chci zeptat jestli nevíš náhodou něco o barevném provedení, které máš. Ten můj stroj je štětcem cáklý na modro, ale původní byla ta, jak ji máš ty. Nevíš náhodou číslo této barvy, nebo alespoň co nejvíce podobné?

skodovak napsal 25.09.11 v 11:07

Luke: To bych prodával za tolik peněz, že by to nikdo nekoupil a kdybych musel, tak prodám jinou motorku, třeba jawettu nebo něco takového, ale zatím díky bohu nemusim

Lukejawa20
Lukejawa20 napsal 25.09.11 v 10:37

Jasně já tě naprosto chápu ,ale přece jenom kdyby jsi z nějakého důvodu musel tak se ozvy a já ji hned beru :)

skodovak napsal 25.09.11 v 10:31

Lukejawa20: Díky za pochvalu, a když si pozorně přečteš popis, myslím že jsem tam napsal už dávno odpověď na tvou otázku. Je to moje první motorka a nikdy ji neprodám

Lukejawa20
Lukejawa20 napsal 25.09.11 v 10:28

Čus krasnej pionýr rozhodne 10 bodů ,ale chtěl jsem se zeptat nebyl by naprodej ?Já takovéh sháním do své zbírky tak dík za odpověd .

Leo4361
Leo4361 napsal 05.06.11 v 14:15

Krasavec minimálně za 10 bodíků!

Dacchl21
Dacchl21 napsal 13.05.11 v 09:26

Už sem sice komentoval z jinýho profilu ale neva. Tahle dvacítka si tech 10 bodú zaslouží

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 13.04.11 v 15:26

parádní

Milan1963
Milan1963 napsal 28.02.11 v 12:10

Parádní stroj,10 bodů a at' Ti dál dělá radost.

jakattara
jakattara napsal 20.01.11 v 00:44

Za origo krásný stav dávám rovných 10b. Je to fakt krása. I ta barva . Přeji pevnou stopu a stroj v supr stavu :)

Laďus
Laďus napsal 20.10.10 v 15:37

s tou rozetou maš pravdu a 75 to asi fakt nepojede nevim tachometr nefunguje ale s tou rozetou to je tahoun jako blazen na 1 vyjede vsechno :D a mas peknyho pionýra davam 10

skodovak napsal 13.08.10 v 16:05

Diky Je to věrnej stroj co mě ještě nikdy nenechal. Bezudrzbovy. Jen dolejvam benzin a jednou jsem menil olej. Proste klasika. Od 1.července jsme nalitali přes 1300kiláků a v pohode. Romantika na cestach. Lucass51 nekdy bychom mohli dat srazek pripadne projizdku. V poříčanech jsem za 15 minut napis na icq/skype

Lucass51
Lucass51 napsal 06.08.10 v 22:12

Pěkná, hodně pákná "dváca". Jasná desítka

ROURA
ROURA napsal 21.07.10 v 23:23

Je to super vidět 30 let starej stroj v pohybu na kterým není znát ruka člověka ani zub času
Jasných 10b!

dachl21
dachl21 napsal 19.07.10 v 11:29

Nádherná dvacítka, je vidět že se dost staráš. Přeji mnoho štastně ujetých km bez oprav a nehod Jasných 10 bodů.

skodovak napsal 16.07.10 v 07:40

želva- diky. S kamionama a plechvokama jsem to vyresil tim zacatecnikem (berou na to ohled a jeste nikdo na me netroubil). Dnes jedu na nem do Mladé Boleslavi tak jsem zvědav kolik moto potkám cestou.

Želva_2
Želva_2 napsal 06.07.10 v 23:24

Hm, pekna dvacitka Za 10 bodiku. Ja mam Mustose, troufam si tvrdit, ze taky v hodne peknym stavu. Co se tyce "tjuninku", mame stejny nazor. Tak zatim. A davej bacha na plechovky, na malyho pincka si kazdej dovoli. Vidim to denne na silnici. Obzvlast kamiony, co te berou s boc. odstupem 0,5 m, jsou chutovka

skodovak napsal 29.06.10 v 08:07

tak jsem vcera montoval na fichtla brzdove svetlo. nechteli mi dat STK. pry to musi byt. asi nekdo zapomel na fichtly. holt slovensky predpisy. zatim je totiz fichtl na slovenskych znackach a bydli v bratislave kde ja chodim do skoly. ale tento tyden se stehuje. snat udela stk. drzte vsichni palce

skodovak napsal 14.06.10 v 10:59

Je to mozne. Pokut je orig, pak jsem jeste stastnejsi. .
Ted jsem prijel z testu z autoskoly. 55 z 55 bodu a jizdy taky ok. Tak zitra si pojedu pozadat o vydani ridicaku. Uz se nemuzu dockat legalne jizdy na pionyrkovi.

majkl_bb
majkl_bb napsal 07.06.10 v 22:04

skodovak: Pěknej Pionýr... A myslím, že i ten rychlopal je originál, že tyto mladší ročníky ho už měly sériově.

skodovak napsal 30.05.10 v 08:51

mě to taky prekazi ty upravy. kdyz vidim na stare moto ten vohlej tlustej vejfuk co vypada jak jatra... chce se mi blejt. tento muj stroj se toho nemusi bat a ani jawettka. tohoto fichtla neprodam ani za milion. budu na nem jezdit dokut budu moct. budu mu na pripadne opravy investovat cokoli. nemam rad kdyz se cloveku neco pokazi a kvuli tomu to strci do srotu nebo proda. samozrejme pokut nema penize na to a pod. tak to chapu. na 20 je celkem dost novejch dílů takze by nemel byt s nicim problem. co se tyce akce, ja (pokut vse vyjde jak ma) bych mel i cervenec i srpen cas. takze behem celejch prazdnin neni problem. Fichtlum zdar!

PetrVac napsal 29.05.10 v 16:42

Ještě že se najde stále pár mladých, ze kterých se nestli "tjůnři" . Já na to ničení všech aut (ale i motorek) nemůžu dívat...

PetrVac napsal 29.05.10 v 16:39

Já také neuznávám všelijaké hrůzné úpravy tohodle stroje, je to velká škoda ho takhle zničit. Já nemám rád ani žádné úpravy pro "sportovnější" vzhled a podobné blbosti (a to ani u aut, pokud nejde o originální díly od výrobce). Nebýt roztrhaného sedla, tak i to by zůstalo v původní černé barvě, nový jsem totiž nesehnal v téhle barvě... Co se týče té akce, rád bych se jako fanda fichtlů zúčastnil, ale bohužel já mám naopak letos poměrně nabité prázdniny. Vzdálenost by nevadila, svému stroji věřím , ale ten čas... Škoda .

skodovak napsal 21.05.10 v 19:41

Hele kluci. Jelikoz se toho o prazdninach moc nekona, kdo z vas by chtel, mam v červenci v plánu udělat menší akci. Kdo ma moznost prijet do Kolína a ma moto jawu 20,21,23 nebo neco podobneho ne moc moderniho, muze se zucastnit. Zatim mam takovedle plan.
První den akce:
-sednete na svoje stroje a prijedete do Kolína. Místo na prespani zajisteno (ve stanu nebo pod širákem).
Druhý den:
-Celodenní výlet na Sázavu (od Kolína cca 30km) a zpet. Jízda spis pomalá cca 40km/h. Vecer dle pocasi, opekani, kecani a pod.
Třetí den:
-Odjezd zůčasnených zpět domu.

Jde o vylet pro ty co se rádi projedou a mají rádi staré stroje. Další info pro zájemce zprávou.

skodovak napsal 20.05.10 v 17:55

mimochodem, neuznavam rezani fichtlu, cross fichtly a podobne veci. Je to veteran a mel by jim i zustat. Dnes jsem zrovna koukal na video o vyrobe jawy 05 a rikal jsem si, je to vyrobeno jako dopravni prostredek na silnici, ne do blata. Fichtlum zdar!

skodovak napsal 20.05.10 v 17:47

PetrVac: naprosty souhlas!! (Omlouvam se vsem za moji cestinu, nejsem puvodem cech ale snazim se). taky nemam v planu ho nikdy prodat. Co se tyce karoserie... hmmm nevim, mam trochu poskrabany lak a predni blatnik prisel pred tydnem od klempire (kdyz byl vytahovan z predchoziho pusobiste, strejchli ho trochu) ale motorove a opotrebovanosti je na tom supr. vse funguje jak ma, na prvni naslapnuti bezi. Ted po zkusenosti s jawou dandy 50 z autoskoly ktera nebrzdi a zdecha, bezim pokazde z jizd v autoskole primo do garaze ho pohladit. Je to ne jen stroj. Je to veteran. Je to kamarad. Pritel co cloveka nezklame. Co cloveku neni nevernej. Je to supr vec. O prazdninach uz jsem motorizovanej takze fichtlari z okoli kolina, kdykoli muzem jet na projizdku. Mezi kolínem a Kourimí je plno krásnejch míst na projízdku. Fichtlum zdar!

PetrVac napsal 18.05.10 v 23:58

Zapoměl jsem, dávám 10b

PetrVac napsal 18.05.10 v 23:56

Pěkný, přesně ten samý jako mám já (barva, rok výroby) . Určitě ho neničit , za chvíli jich bude v takovémhle stavu pár. A s papírama se už postupně taky ztrácejí... Já ho bohužel po karosářské stránce (spíš co se laku týče) v takovemhle takřka dokonalém stavu nemám, ale technicky ho mám vyladěnej jak málokdo a snažím se ho držet, a pokud se nestane nic závažného, tak ho asi nikdy neprodám, je to můj první stroj, na ten nedám dopustit . To prodám skůtr, to není vozidlo pro mě, variátor (příp. automat) a já nejdeme dohromady .

skodovak napsal 16.05.10 v 14:58

Děkuji ... Fichtl snat v brzké době dostane další dva kamarády. Taky veterány. Taky je pak tady vyvěsím

klik
klik napsal 16.05.10 v 11:58

takovyho krasnyho chrchla bych taky chtel
10 bodu urcite

skodovak napsal 16.05.10 v 09:54

joo... to by bylo pěkny ale finance nedovolí. už teď jsem na to špatně. musíme dodělat barák a to bude ještě výdajů. takže bohužel

Hagrid
Hagrid napsal 16.05.10 v 00:59

kup ode mě Rieju, bude na prodej a vyhovuje AM skupině ;) s fichtlem se to nedá srovnat

skodovak napsal 16.05.10 v 00:04

jeden detajl. nepresedlam. . rok jsem setril na AM ridicak. za mesic mam zkousky. jak bude ridicak zacnu jezdit na nem. a pak az auto (škoda 105). masiny jsou krasny ale jsem netrpělivej na to abych čekal do 16 na A1 a nechce se mi dělat každý rok další skupinu.

kolos
kolos napsal 15.05.10 v 23:36

Pincek je nesmrtelný. Já na stejném akorát červeném řádil snad od 6ti let. Sice jen tak na hubě ve sklepě v paneláku a kolikrát jsem se s tím i převrátil ale do 12ti let než jsem poprvé vyjel, jsem měl teorii jizdy v malíčku Super že máš k tomu takový vztah. Snad ti vydrží i když pak přesedláš na větší.