Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Memoriál Františka Proseckého seniora

Vloženo: 12.08.2013, Uskutečněno: 10.08.2013, Stav tachometru: 22034 km, Zhlédnuto: 21x

Tak jsem zase vyrazil.Tentokráte do nepříliš vzdálené Bystřice nad Pernštejnem.Konal se zde Memoriál Františka Proseckého seniora který pořádal místní TATRA VCC. Web http://malirstvi.ji...ho-sen-2013/?c=21935
Ze Svratky jsem vyrážel ještě s Pavlem (JAWA 350) , Lubošem a jeho ženou Pájou (SHADOW 600).Měl jet ještě Lucky Luck (JAWA 350) ale rodina dostala tentokráte přednost.Sobotní ráno nezačalo zrovna nejlíp.Venku 10°C a já zjistil že u pérase mám prázdné zadní kolo a skoro vybitou baterku.Kolo naštěstí stačilo nafouknout a baterku jsem nechal osudu-dojet se dá přece i na dynamo.Sraz v 9:00 na náměstí dodrželi kluci přesně.Domluvili jsme se že nepojedeme přímo ale spíš kančíma stezkama aby jsme si to pěkně užily.Jakož to nejslabší stroj jsem jel tedy první a určoval stopu.Kdesi za Javorkem při přejezdu mostku který byl v zatáčce a statně pocukrován štěrčíkem jsem juknul do zrcátka jak to dají ostatní a hle jedu sám.Chvilku jsem čekal a nikdo nejede tak jsem to otočil a asi po kilometru kluci stojí u krajnice.Prý na mě volali ale já když jedu tak nevidím neslyším.Pavlovi se povolil benzínový kohoutek který hbitě utáhnul sikovkama který vozí s sebou a jelo se dál.Kolem Dalečína v kopcích byl znát nedostatek výkonu mého stroje který ještě ubíral silně zvonící pístní čep a nepříliš dobře převložkovaná hlava přes kterou blije olej.Přes zimu bude nový motor nutností.Dorazili jsme do Bystřice kde jsem ihned zabloudil a to jsem tu prosím pěkně dělal závěrečky na fechtla !!! No náměstí se mi nakonec podařilo najít ale přijel jsem pasáží po chodníku skrz RADNICI což pořadatelé nečekali a kluci odmítli projet (prý jsem hovado).Tedy nikým neorganizován jsem to zapíchl na prvním volným fleku co jsem uviděl za což jsem byl po chvilce pořadateli pozásluze „pochválen“.Dali jsme klobásku pivko navštívili deposit TATRA clubu obhlídly vystavené stroje a po 2 hodinách jsme vyrazili k domovu.Vzali jsme to trochu jinou stranou přes VÍR ale to už není nic zajímavého.Dorazili jsme všichni a v pořádku a bylo to hezky strávené sobotní dopoledne.Ujeli jsme něco málo přes 100km asi 119 neboť jsem se zapomněl mrknout na výchozí stav.Tak někdy zase na trati.MAX

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021