Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 11.07.2013, Uskutečněno: 05.07.2013, Stav tachometru: 21715 km, Zhlédnuto: 11x

Jak jsem již někdy psal chtěl jsem se tohodle srazu zůčastnit ale doposud mi nebylo přáno.Zní to sice jako klišé ale pro mě byla cesta cíl.Vím že jsou tu borci které se mojí porci kilometrů jen usmějí neboť jezdí na pérasovi daleko delší štreky ale pro mě to bylo zatím nejdál co jsem se vydal.Nebudu tu trpět slovním průjmem a tak jen rychle shrnu co se dělo.Sraz s kolegou (dragstar 1100) jsem měl v NOVÉM MĚSTĚ na MORAVĚ.Byl jsem rád že někdo jede semnou i když né zcela stylově.Honza jel ještě natankovat a tak jsem vyrazil chvilku před ním že mě dojede - dojel ale až v Prostějově Po cestě jsem zmoknul v lokální přepršce abysme potom v okolí Přerova jeli statným chcancem kde jsem promokl totálně včetně trenek.Nicméně do cíle zbývalo ještě cca 100km a tak jsem skoro uschnul.Nutno podotknout že jsem si vyrazil jako hejsek v rifličkách a podzimní bundě.S sebou jsem vezl akorát spacák a kraťasy.Teď bych chtěl doporučit silnici z BYSTŘICE pod HOSTÝNEM do VSETÍNA - Nejdříve šplhání nahoru samá zákruta a poté zase dolů - opravdu paráda a moc jsem si to užíval.Z VELKÝCH KARLOVIC je to již kousíček na hranice s slováky tak jsme zajeli i na čáru se zvěčnit.Večer v kempu pohodová atmosféra podpořená plachetnicí.Jelikož jsme měli doma vyjednaný propustky jen do sobotního večera a od TONDY ČÁRYFUKA (pořadatel) jsme věděli že konec orinťáku je naplánován na cca 18:00 tak jsme závod vzdali a ráno jeli zase k domovu.Cestou jsme se stavily na přehradě VÍR ale to už bylo v domovském rajónu.Několikero čísel na závěr.Ujel jsem 541Km s průměrnou spotřebou 4,4l.Cesta tam nám trvala necelých 5 hodin nazpět díky četným zastávkám a delší trase to bylo podstatně dýl.WEB pořadatele ZVCC.UNAS.CZ a příští rok jedu zas a tentokráte na celou akci i s programem
Chtěl jsem se vyhnout slovnímu průjmu a koukám že je z toho zase román a asi i zbytečný neboť si myslím že to stejně nikdo nečte.

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021