Suzuki GS 500E (2002)

Vlastník Sgt.Dornan
Vloženo 5.3.2010
Aktualizováno 5.3.2010

Moje první motorka na které jsem dělal první kroky do motosvěta

Koupena jako nová u dealera v Brně v květnu 2002. Od koupě v ní byl zabudovaný alarm s imobilizerem. Najel jsem na ní 21 000km a prodal ji v létě 2008 (to už jsem měl dvě sezony Rko)

Bezva motorka na začátek, lehká, dobře ovladatelná, snadná údržba s dobrou přístupností, spotřeba kolem 5 litrů na 100 dává s 20 litrovou nádrží dojezd 400 km stabilně (rekord asi 450 s nádrží do sucha). Motor jel až nahoře od cca 6 tisíc, maximálka byla 190 tachometrových solo. Ve dvou bylo třeba více řadit a vytáčet motor, při jízdě solo mi tenkrát výkon přišel jako naprosto dostatečný. Ze začátku se trochu vlnila což bylo dáno továrním nastavením podvozku. Vše zmizelo přitáhnutím zadního centrálu do tvrda, s předními vidlicemi jsem nic nedělal. Jako každý dvouválec se projevuje lehkými vibracemi což odnesly některé kratší šroubky tím že se vyklepaly-zakápnutí lepidlem na šrouby to vyřešilo. Stejný "problém" byl s náhonem otáčkoměru. Brzdy byly trochu gumové a při hodně tvrdém brždění začlo přední kolo "driblovat". To se změnilo instalací opletené hadice a celkový dojem se značně zlepšil. Za celou dobu se na ní nic nezkazilo.

Servisní intervaly byly po 6000 km a vždy se dělají ventily. Časté otvírání trochu odnáší těsnění takže po 18 tisících začalo prosakovat a novému majiteli jsem pak dal nové k motorce. Pneu vydržely cca 10 tisíc km zadek a 12-13 přední. Bridgestony z výroby trochu klouzaly a hlavně na vodě nepředstavovaly zrovna jistotu, Dunlopky GT 501 už byly jiná káva.

Po prodeji dostala modrý laďák Scorpion a pokud není na šrot měla by být v držení nějakého majitele v Praze.